Jesteś tutaj

Augustowianie tłumnie zgłaszają się po TAK - Twoją Augustowską Kartę

Augustowianie tłumnie zgłaszają się po TAK - Twoją Augustowską Kartę

Od ogłoszenia startu karty mieszkańca do BO TAK (Biura Obsługi Twojej Augustowskiej Karty) po kartę mieszkańca zgłosiły się już prawie 4000 osób. Od 1 kwietnia obowiązują darmowe przejazdy autobusowe dla posiadaczy TAK, a do 15 kwietnia można wypełnić ankietę konsultacji strategicznych i wziąć udział w loterii, w której można wygrać Toyotę Yaris Cross, smartfony Iphone, telewizory i hulajnogi elektryczne. Dzięki TAK masz też taniej w sklepach, augustowskich firmach na basenie i w wielu innych miejscach.

TAK – Twoja Augustowska Karta

Aby założyć TAK należy być mieszkańcem Augustowa oraz skorzystać z formularza rejestracyjnego na stronie www.tak.augustow.pl lub zarejestrować się poprzez aplikację mobilną (do pobrania na system iOS oraz Android). Możliwe jest też wypełnienie papierowego wniosku w Urzędzie Miejskim, ale wtedy trzeba dostarczyć również swoje zdjęcie.

Posiadacze karty od 1 kwietnia korzystają między innymi z darmowej komunikacji autobusowej, ze zniżek na basenie oraz z tańszych o 50% biletów na wydarzenia kulturalne organizowane przez Miasto Augustów. Do dyspozycji mieszkańców jest też szereg zniżek u augustowskich przedsiębiorców.

- Codziennie wpływa do nas kilkaset wniosków. Głównie składanych drogą elektroniczną. Każdy z nich podlega weryfikacji. W ciągu maksymalnie 5 dni każdy otrzyma informację o decyzji w sprawie przyznania karty. Osoby składające wniosek w aplikacji, nieoczekujące karty w formie plastikowej, dostaną informacje w systemie. Jeśli zaś mieszkaniec wnioskuje dodatkowo o wydanie karty plastikowej, będzie musiał odebrać ją osobiście w Urzędzie Miejskim – wyjaśnia Marta Sianko z BO TAK (Biura Obsługi Twojej Augustowskiej Karty)

 

Badanie strategiczne i loteria

Dzięki systemowi Karty Mieszkańca, można wziąć udział w Badaniu strategicznym „Tworzymy Augustów”. Po zarejestrowaniu się w systemie karty, każdy może wypełnić ankietę przygotowaną we współpracy z badaczami i socjologami. Pytania dotyczą kierunków rozwoju naszego miasta.

Ankietę można wypełniać tylko do 15 kwietnia. Po zakończeniu badania przygotowany zostanie specjalny raport i diagnoza dotycząca preferencji mieszkańców i oczekiwanych przez nich kierunków rozwoju Augustowa.

Aby zachęcić mieszkańców do wypełniania ankiety i zapewnić jak najwyższą frekwencję w badaniu, a co za tym idzie również najwyższą wiarygodność ankiety, przygotowaliśmy loterię.

 

Cenne nagrody

Wśród osób, które wzięły udział w loterii rozlosujemy samochód Toyota Yaris Cross, hulajnogi elektryczne, telewizory i smarfony. W losowaniu nagród, które jest zaplanowane na 22 kwietnia, może wziąć udział każdy obywatel Polski, który posiada kartę mieszkańca, wypełni ankietę, ukończył 13 lat (niepełnoletni za zgodą opiekunów prawnych) i jest zameldowany w Augustowie.