Jesteś tutaj

DLA INWESTORA

Augustów leży w północno-wschodniej części Polski, w województwie podlaskim, na obszarze „Zielonych Płuc Polski”, pomiędzy Wigierskim i Biebrzańskim Parkiem Narodowym. Miasto otoczone jest licznymi jeziorami w większości połączonymi Kanałem Augustowskim.

Augustów to 48. miasto w Polsce pod względem powierzchni - 80,90 km2 przestrzeni daje ogromne możliwości do rozwoju gospodarczego wśród zieleni, jezior i nienaruszonej natury.

Augustów to doskonałe miejsce do prowadzenia zdrowego trybu życia blisko natury - leśne ścieżki rowerowe, świetne warunki naturalne do pływania, kajakarstwa, narciarstwa wodnego i biegowego czy jazdy konnej sprawiają, że świetnie się tu mieszka i odpoczywa. Każdy pracownik świetnie zregeneruje swoje siły w otoczeniu lasów i jezior - nawet najcięższy dzień w pracy wynagradzają uroki natury! Augustów to region zwany zielonymi płucami Polski - czyste powietrze i woda w jeziorach, relaksujące lasy sosnowo- świerkowe, bogate złoża borowiny leczniczej spowodowały, że miasto od 1993 r. posiada status uzdrowiska.

Samorząd miejski zabiega o tworzenie w Augustowie najlepszego klimatu dla rozwoju biznesu. Niskie podatki, bezustanny rozwój infrastruktury technicznej i społecznej oraz wysoki poziom edukacji to priorytety działań sprzyjających inwestorom. Przyjeżdżający do Augustowa przedsiębiorcy mogą liczyć na pełne wsparcie na każdym etapie procesu inwestycyjnego.

Ulokowaniu biznesu w Augustowie sprzyja także transgraniczne położenie miasta – bliska odległość do Litwy czy Białorusi otwiera perspektywy znakomitej współpracy z partnerami ze Wschodu. Dbamy o dobrosąsiedzkie relacje i budowanie infrastruktury sprzyjającej współpracy transnarodowej.

 

Kontakt:

Emilia Słucka

Punkt Obsługi Inwestora

ul. Młyńska 35

tel.532 364 016; email: emilia.slucka@urzad.augustow.pl

 

 

Newsletter PAIH