Jesteś tutaj

SPOŁECZNE

Otwarty konkurs ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Augustów w 2023 r. w zakresie: ochrony zwierząt.
06/06/2023
Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na powierzenie realizacji zadania publicznego Gminy Miasto Augustów w 2023 r. w zakresie ochrony zwierząt pn. Wyłapywanie, przyjęcie, zapewnienie opieki i utrzymanie bezdomnych zwierząt z terenu Gminy Miasto Augustów.
05/06/2023
Za nami weekend pełen atrakcji. Biegiem po zdrowie, terenowa gra kajakarska, turniej tańca towarzyskiego, zawody wędkarskie, marsz dla życia i rodziny oraz obchody dnia dziecka – podczas tych wydarzeń wspólnie bawiliśmy się w sobotę i niedzielę. Czerwiec rozpoczęliśmy z rozmachem. Jak zapowiadają się kolejne weekendy? Bardzo podobnie. W sezonie letnim w Augustowie odbędzie się ponad 100 wydarzeń.
02/06/2023
Centrum Aktywności Seniorów w Augustowie lada moment będzie gotowe. Trwają prace wykończeniowe. Nasz popularny "Dom Seniora" to miejsce, w którym każdy augustowski senior będzie mógł aktywnie spędzić czas. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Odwiedziliśmy budowę i nie możemy doczekać się finału.
02/06/2023
Cukrzyca jest jedną z chorób cywilizacyjnych. Jak przy każdej dolegliwości tego typu, najważniejsza jest profilaktyka. W ciągu jednego dnia pod tym kątem cukrzycy typu 1 przebadaliśmy ponad 400 dzieci.
31/05/2023
Augustów słynie z aktywnych seniorów. Ogólnopolskie instytucje dostrzegają pracę naszych mieszkańców. Podczas V Forum Wolontariatu Przewodnicząca Augustowskiej Rady Seniorów - Pani Helena Jolanta Sołtys została uhonorowana prestiżową nagrodą za swoją pracę na rzecz seniorów oraz działalność wolontariacką w Stowarzyszeniu Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Augustowie.
30/05/2023
Rozpoczęła się druga edycja naszego programu Azymut Przygoda. Dzieci uczęszczające do miejskich szkół podstawowych doświadczą przygód i poznają najlepsze augustowskie aktywności. W programie: spływy kajakowe, zajęcia z pływania na SUP-ach, żeglarstwo i leśna szkoła przetrwania. Pierwsze zajęcia już za nami. Projekt w całości finansuje Miasto Augustów.