Jesteś tutaj

SPOŁECZNE

27/06/2022
W piątek nasza młodzież zostawiła w domu świadectwa szkolne i tłumnie przyszła bawić się na plażę miejską. Augustów Summer Start staje się tradycją rozpoczęcia wakacji w naszym mieście. Rok temu w letni klimat wprowadzili nas Wac Toja i Tedę, a w tym roku na scenie pojawili się Bracia Kacperczyk i raper Plan Be. Szansę na przedstawienie swojej twórczości otrzymali też lokalni artyści i DJ.
Festiwal LIPCOWI z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej
27/06/2022
Instytut Pileckiego zaprasza na wyjątkowy Festiwal LIPCOWI z okazji 77. rocznicy Obławy Augustowskiej. Od 9 do 12 lipca na mieszkańców Augustowa i Suwalszczyzny czekać będzie szereg wydarzeń kulturalnych. Koncert, warsztaty genealogiczne, piknik edukacyjny.
22/06/2022
Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Gospodarczych im. króla Zygmunta Augusta w Augustowie, ogłasza nabór uczestników do realizacji projektu partnerskiego pn. „W poszukiwaniu modelowych rozwiązań”.
20/06/2022
Za nami kolejny, pełen wydarzeń, czerwcowy weekend w Augustowie. W piątek rozpoczęliśmy trzydniowy turniej Sparta Cup 2022, w którym młodzi piłkarze sprawdzali swoje umiejętności w sportowej rywalizacji. W sobotę Fundacja Słowo i Obraz obchodziła 3. urodziny, zaś w słoneczną niedzielę mogliśmy podziwiać Jubileuszową Wystawę Koni Zimnokrwistych oraz oficjalną prezentację Mapy Sensorycznej Augustowa „Tutaj”. W niedzielę o 12 odbyły się też Obchody 81. Rocznicy Trzeciej Deportacji Mieszkańców Ziemi Augustowskiej na Syberię.
15/06/2022
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu na najładniejszą posesję 2022r. pn. ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom’’.
14/06/2022
Członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Augustowie uczestniczyli w Akcji Profilaktycznej dotyczącej bezpieczeństwa zorganizowanej dla uczniów Augustowskiego Centrum Edukacyjnego. Akcja miała na celu przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich. W ramach tych działań informowano uczniów o miejscach gdzie na terenie miasta Augustowa mogą skorzystać ze specjalistycznej pomocy.