Jesteś tutaj

EDUKACJA

07/09/2023
Po wakacyjnej przerwie nadszedł czas na powrót do nauki i szkolnych przygód. W augustowskich placówkach odbyły się uroczystości inaugurujące nowy rok szkolny 2023/2024. Nauczyciele, wychowawcy oraz dyrektorzy szkół przywitali uczniów ciepłymi słowami i życzeniami sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym. W uroczystościach wzięli udział również Burmistrz Augustowa oraz jego Zastępcy.
13/06/2023
Dnia 3 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2022/2023 w ramach projektu Politechnika Białostocka - Augustowski Uniwersytet Dziecięcy.
07/06/2023
Dzieci z kolejnego augustowskiego przedszkola będą w świetnych warunkach rozwijać swoje pasje, zawiązywać przyjaźnie i rozpoczynać przygodę ze zdobywaniem wiedzy. Po wyremontowanym Przedszkolu nr 2 przyszedł czas na kilka kolejnych augustowskich obiektów oświatowych. Tym razem przyjrzymy się budowie Przedszkola nr 3 na ulicy Tytoniowej.  Prace już trwają. Po modernizacji przedszkole ładniejsze i bezpieczniejsze. Zadbaliśmy także o dostępność dla osób z niepełnosprawnościami oraz o wydajność energetyczną, która w przyszłości zapewni mniejsze rachunki.
27/03/2023
Przedszkole nr 3 na ulicy Tytoniowej, Szkoła Podstawowa nr 6 na Lipowcu oraz Przedszkole nr 4 na Kilińskiego zostaną wyremontowane. To kolejne inwestycje w oświatę po przebudowie przedszkola na Kopernika oraz podpisaniu umowy na nowy blok sportowy w Szkole Podstawowej nr 3 na Mickiewicza. Burmistrz Mirosław Karolczuk podpisał dziś umowy z wykonawcami. Placówki zostaną wyremontowane, przebudowane i dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Wartość inwestycji to blisko 16 milionów złotych.  
15/03/2023
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Augustowie będą uczyć się gry zespołowej, rozwijać swoje sportowe pasje i dbać o kulturę fizyczną w doskonałych warunkach. Lada dzień rusza generalna modernizacja bloku sportowego. Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk podpisał umowę na wykonanie inwestycji za blisko 12 milionów złotych i spotkał się z rodzicami uczniów, aby przedstawić szczegóły oraz plan realizacji inwestycji.
08/03/2023
W Augustowie działa 5 miejskich przedszkoli. Do 14 marca trwa nabór dzieci do naszych placówek. Zapisanie przyszłych przedszkolaków jest bardzo proste. Wniosek o przyjęcie dziecka możesz wypełnić elektronicznie.