Jesteś tutaj

Rusza głosowanie w ramach III Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego!

Znamy już listę projektów, które pozytywnie przeszły weryfikację formalno-prawną w III edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku augustowianie będą mogli zagłosować na jeden z 11 projektów, między innymi na budowę placu zabaw, siłowni zewnętrznej, montaż ławek solarnych, budowę chodnika lub montaż defibrylatorów zewnętrznych.

Od 8 do 24 listopada mieszkańcy Augustowa będą mieli możliwość oddania swojego głosu na projekt, który ich zdaniem jest najlepszym pomysłem do realizacji. Każda osoba będzie mogła oddać tylko jeden głos za pośrednictwem wyłącznie jednej z form głosowania, inaczej oddany głos będzie nieważny.

- Drodzy Mieszkańcy, Augustów jest wyjątkowym miejscem pod każdym względem. Miasto tworzą nie tylko budynki i chodniki, ale przede wszystkim jego mieszkańcy. Dlatego, serdecznie zachęcam do udziału w głosowaniu w Augustowskim Budżecie Obywatelskim– apeluje zastępca burmistrza Augustowa Mirosław Karolczuk. – Wybierasz, decydujesz, zmieniasz! To właśnie od Państwa zależy, które projekty zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Głosować będzie można elektronicznie poprzez stronę www.zmieniamy.augustow.pl lub osobiście poprzez wrzucenie wypełnionej karty do głosowania do urny wyborczej w jednym z wyznaczonych punktów do głosowania:

  • Urzędzie Miejskim przy ul. 3 Maja 60,
  • Miejskim Domu Kultury przy Rynku Zygmunta Augusta 9,
  • Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Hożej 7,
  • ATBS Kodrem przy ul. Komunalnej 2.

Mieszkańcy Augustowa będą mogli również głosować korespondencyjnie przesyłając kartę do głosowania na adres: Urząd Miejski, ul. 3 Maja 60, 16-300 Augustów. Przesyłając kartę pocztą należy pamiętać, że liczy się data wpływu do Urzędu.  

Więcej informacji na stronie www.zmieniamy.augustow.pl lub pod numerem telefonu 87 643 80 59.

 

Lista projektów poddanych pod głosowanie w III edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego:

1. Augustów Miastem Bezpiecznego Serca – Instalacja systemu Automatycznych Defibrylatorów Zewnętrznych na terenie miasta
Zadanie zakłada montaż 2 defibrylatorów zewnętrznych służących do reanimacji pracy serca. Urządzenia znajdowałyby się w Urzędzie Miejskim oraz Miejskim Domu Kultury.
- szacunkowy koszt zadania: 10.000,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Brak.

2. Siłownia zewnętrzna „Osiedle Koszary”
 Zadanie zakłada budowę siłowni zewnętrznej na terenie stadionu przy ul. Tytoniowej 1.
- szacunkowy koszt zadania: 38 541,62 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Brak.

3. Budowa chodników strona lewa oraz strona prawa na ul. Elizy Orzeszkowej w m. Augustów
W ramach zadania zakłada się budowę na ul. Elizy Orzeszkowej chodników z betonowej kostki brukowej.
- szacunkowy koszt zadania: 142 825,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Brak.

4. „Park Zdrowia” Siłownia na świeżym powietrzu
Zadanie zakłada budowę siłowni zewnętrznej na działce pomiędzy ulicą Ramotowskiego i Sucharskiego (okolice Pływalni Miejskiej).
- szacunkowy koszt zadania: 115 851,74 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Nastąpiła zmiana lokalizacji inwestycji na działkę 3819/3, pierwotna lokalizacja tzw. Park przy Starej Poczcie.  W związku z powyższym projekt został zwiększony o wybudowanie chodnika, latarni oraz uporządkowanie terenu, czego nie wymagała pierwotna lokalizacja. Łączny koszt zadania 115 851,74 zł.

5. Flowpark
Projekt polega na montażu przy amfiteatrze profesjonalnych urządzeń przeznaczonych dla osób ćwiczących parkour, street workout i kalistenikę.
- szacunkowy koszt zadania: 80 000,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Nastąpiła zmiana lokalizacji inwestycji na działkę 10/4.

6. Sprytne ławki, jako urządzenie wielofunkcyjne będące komfortem dla mieszkańców Augustowa
Zadanie zakłada powstanie w 3 lokalizacjach miasta (Rynek Zygmunta Augusta, błonie nad rzeką Nettą, bulwary przy Molo Radiowej Trójki) 6 ławek solarnych wyposażonych w hot spot z darmowym internetem oraz z funkcją ładowania urządzeń mobilnych.  
- szacunkowy koszt zadania: 78 228,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Pomysłodawca nie uwzględnił kosztu abonamentu dostępu do internetu (ok. 2500 zł od jednej lokalizacji). Istnieje ryzyko nie uzyskania zgody konserwatora zabytków na wskazane lokalizacje.

7. Wodny plac zabaw
Zadanie zakłada powstanie wodnego placu zabaw dla dzieci i dorosłych, który rozstawiany byłby latem na akwenach wodnych przy Molo Radiowej Trójki, natomiast zimą na pływalni miejskiej.
- szacunkowy koszt zadania: 167 220,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Brak.

8. Budowa ośrodka sportów plażowych
Projekt zakłada powstanie przy amfiteatrze wielofunkcyjnego boiska plażowego o wymiarach 32x42 metry wraz z przenośnymi trybunami. Obiekt będzie mógł służyć m.in. jako boisko do siatkówki plażowej, beach soccera, piłki ręcznej, badmintona.
- szacunkowy koszt zadania: 190 546,72 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Zadanie wymaga wycinki ok. 35 drzew.

9. Smart Augustów – miejski hot spot i sprytne ławki
Zadanie zakłada powstanie w 2 lokalizacjach miasta (Rynek Zygmunta Augusta, amfiteatr) sieci hot spot umożliwiającej bezpłatny dostęp do internetu oraz montaż 2 ławek solarnych z funkcją ładowania urządzeń mobilnych. Projekt zakłada również montaż w tzw. „Parku przy Starej Poczcie” ławki solarnej wraz ze stołem i zadaszeniem, która wyposażona byłaby w sieć hot spot z darmowym dostępem do internetu oraz z możliwością naładowania urządzeń mobilnych.
 - szacunkowy koszt zadania: 85 000,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Pomysłodawca nie uwzględnił kosztu abonamentu dostępu do internetu w dwóch lokalizacjach (ok. 5000 zł). Istnieje ryzyko nie uzyskania zgody konserwatora zabytków na wskazane lokalizacje.

10. „Plac Zabaw „Złota Rybka”
Zadanie zakłada powstanie przy amfiteatrze nowoczesnego placu zabaw z poliuretanową nawierzchnią wraz z ogrodzeniem. Wyposażeniem placu zabaw byłyby m.in.: karuzela, huśtawka, zjeżdżalnie, mini park rozrywki.                                                            
- szacunkowy koszt zadania: 355 000,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Brak.

11. @-MOR – Miejsce odpoczynku rowerzystów i pieszych przy trasie Green Velo do Sajenka
Zadanie zakłada powstanie miejsca postoju rowerzystów i pieszych korzystających z trasy rowerowej Green Velo prowadzącej do Sajenka. W ramach zadania zamontowana zostałaby ławka solarna ze stołem i zadaszeniem, wyposażona w sieć hot spot z darmowym internetem oraz z możliwością naładowania urządzeń mobilnych.
- szacunkowy koszt zadania: 60 000,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Brak.

Lista zadań odrzuconych:

1.Toaleta publiczna w centrum Augustowa
Projekt zakłada powstanie w centrum miasta nowoczesnej płatnej toalety publicznej.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 170 000,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Zgłoszony projekt znajduje się na działkach o przeznaczeniu niezgodnym z MPZP lub przeznaczonych do sprzedaży.

2.Mobilny plac zabaw dla najmłodszych
Zadanie zakłada zakup przenośnych elementów placu zabaw m.in.: most z tunelem, drabinka, góra wspinaczkowa. Zakupione elementy ustawiane byłyby podczas sezonu letniego np. na błoniach nad rzeką Nettą, natomiast w sezonie zimowym wewnątrz budynków miejskich lub podczas imprez organizowanych przez APK.
- szacunkowy koszt zadania podany przez pomysłodawcę: 21 100,00 zł

Uwagi Zespołu ds. Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego: Zaproponowane urządzenia według informacji producentów przeznaczone są do użytku przydomowego pod nadzorem osób dorosłych. W związku z powyższym zachodzi obawa, iż przy intensywnym użytkowaniu urządzenia ulegną uszkodzeniu, co zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu dzieci. Pomysłodawca nie uwzględnił kosztów przechowywania, transportu, montażu i nadzoru nad urządzeniami. Ponadto urządzenia nie są trwale związane z gruntem, co wiąże się z zatrudnieniem pracownika ochrony.