Jesteś tutaj

Plenerowe kino w Augustowie

Z czym kojarzą nam się wakacje? Z beztroską, wycieczkami rowerowymi, koncertami i… plenerowymi pokazami filmów. Burmistrz Mirosław Karolczuk zaprasza mieszkańców na kolejną odsłonę Kinogrania, czyli Przeglądu Filmów o Tematyce Muzycznej! To już 7. edycja wydarzenia przygotowanego przez DKF Kinochłon. Przeczytajcie dalej, by poznać repertuar.

Klasyczny początek

Tegoroczne Kinogranie rozpoczynamy znanym wszystkim filmem ,,Dirty Dancing” z Patrickiem Swayze i Jennifer Gray w rolach głównych. Zapraszamy 1 lipca o godz. 19:00 do Camp Zatoki przy ul. Jeziornej 26 na opowieść o wakacyjnym uczuciu młodej dziewczyny i instruktora tańca. Nieśmiała ,,Baby’’ przekracza próg dorosłości, uniezależnia się od rodziców i rozpoczyna naukę tańca pod okiem interesującego nauczyciela. Jak skończy się ta historia? Zapraszamy na seans, wstęp wolny!

Pokaz na statku

2 lipca na wyjątkowym ekranie zobaczymy polski akcent tegorocznego Kinogrania. Podczas rejsu statkiem ,,Sajno’’ obejrzymy komediowo-kryminalny musical ,,Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy’’. Film opowiada historię tajemniczego inżyniera Freda Kampinosa vel Szpicbródka, granego przez Piotra Fronczewskiego. Akcja toczy się w międzywojennej Warszawie. W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Gabrielę Kownacką, Irenę Kwiatkowską i Jana Kobuszewskiego. Startujemy z Żeglugi Augustowskiej o godz. 20:00. Bilety w cenie 30 zł możecie kupić w Miejskim Domu Kultury przy ul. Nowomiejskiej 41. 

Magiczny koncert nad Nettą

Kolejny dzień wydarzenia upłynie pod znakiem pięknej muzyki. Gwiazdą tegorocznej edycji Kinogrania będzie Julia Pietrucha, której wysłuchamy w koncercie pt. „Folk it! Tour”. Śpiewająca aktorka zaprezentuje piosenki z najnowszej płyty, zawierającej 10 utworów w aranżacjach folkowo-bluegrassowych. Utalentowana artystka swoim pięknym głosem zabierze nas w wyjątkową podróż. Koncert odbędzie się w Tawernie Szekla o godz. 21:00.

Gorączka niedzielnej nocy 

VII edycję augustowskiego Kinogrania zakończymy dwoma pokazami filmów. W niedzielę,  4 lipca, w Tawernie Szekla zobaczymy Marilyn Monroe w komedii ,,Pół żartem, pół serio’’. Klasyczna, czarno-biała produkcja z 1959 r. pozytywnie zaskakuje nawet największych miłośników nowoczesnego kina. 

Finałem przeglądu będzie prawdziwie muzyczna produkcja. Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszał o ,,Gorączce sobotniej nocy” z Johnem Travoltą? Film porwie nas przebojami lat 70, które na pewno będziecie nucić jeszcze długo po zakończeniu. Kto wie, może na sensie ten wieczór się nie skończy? Bezpłatne wejściówki na obydwa pokazy odbierzecie w Miejskim Domu Kultury. 

Muzyczna uczta dla fanów kina

Po długiej przerwie wszyscy jesteśmy spragnieni kultury i rozrywki, dlatego z wielką przyjemnością dajemy Wam znać o planowanych w Augustowie wydarzeniach. Przez wszystkie dni przeglądu o filmowo-muzycznym świecie będzie opowiadać nam Patrycja Mucha – doktorantka w Instytucie Nauk o Kulturze Uniwersytetu Śląskiego oraz krytyczka filmowa. Wydarzenie jest objęte medialnym patronatem Radia 357. 

Do zobaczenia w plenerze!

GALERIA