Jesteś tutaj

AKTUALNOŚCI

28/02/2024
Zapraszamy do zgłaszania eventów, które trafią do miejskiego kalendarza imprez 2024. Organizujesz wydarzenia kulturalne, sportowe, turnieje, festyny, koncerty, a może wystawy w których mogą wziąć udział mieszkańcy i turyści? Chciałbyś je wypromować? Nic prostszego. Wystarczy, że uzupełnisz załączony formularz, a my umieścimy Twoje wydarzenie w miejskim kalendarzu imprez na rok 2024.
28/02/2024
4 marca 2024 roku (poniedziałek) o godzinie godz. 18.00 w Miejskim Domu Kultury w Augustowie przy Rynku Zygmunta Augusta będzie miała miejsce promocja tomu felietonów Erazma Stefanowskiego „Pod laskiem pisane”. Książka została wydana dzięki stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego przyznanego w 2023 roku w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami. Spotkanie poprowadzi Joanna Denert.
27/02/2024
Gmina Miasto Augustów planuje aplikować o środki zewnętrzne na realizację projektu grantowego mającego na celu udzielenie dofinansowań na remont lokali mieszkalnych w celu ich adaptacji do potrzeb osób wymagających wsparcia w codziennym funkcjonowaniu i likwidacji barier architektonicznych. Zapraszamy osoby zainteresowane do złożenia wstępnej deklaracji przystąpienia do projektu określającej potrzeby dostosowania lokalu w terminie do 06 marca 2024 roku.  
26/02/2024
Kolejne augustowskie talenty zostały docenione. Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk wręczył nagrody i stypendia mieszkańcom, którzy mogą pochwalić się szczególnymi zasługami oraz osiągnięciami w dziedzinie kultury i sztuki . W tym roku wybór nagrodzonych był trudniejszy, ponieważ przyjęliśmy bardzo dużo zgłoszeń.
26/02/2024
W Augustowie działa 5 miejskich przedszkoli. Rekrutacja do miejskich placówek rusza 4 marca i potrwa do 15 marca 2024 r. Zapisanie przyszłych przedszkolaków jest bardzo proste. Wniosek o przyjęcie dziecka możesz wypełnić elektronicznie. W tym artykule znajdziesz harmonogram oraz informacje jak wziąć udział w rekrutacji.