Jesteś tutaj

Jubileuszowy X Marsz nad Bystrym

Augustowianie chętnie korzystają ze zorganizowanych aktywności fizycznych na świeżym powietrzu. Kolejną okazją do takiego spotkania był jubileuszowy X Marsz na Bystrym oraz równolegle odbywający się 9. Augustowski Marsz Seniora, któremu patronuje Augustowska Rada Seniorów. Z okazji jubileuszu do standardowych odległości dołączył dystans 10 km. Kolejny marsz i kolejny rekord frekwencji. Na linii startu stanęło 112 osób. 

 

Marsz łączy pokolenia

Ideą marszu jest promocja aktywności, z której może skorzystać każdy mieszkaniec. Różnica wieku między najmłodszym a najstarszym uczestnikiem wyniosła niemal 70 lat. Standardowo Marsz nad Bystrym odbywał się na dystansie 5 kilometrów, a Marsz Seniora na dystansie 2,5 kilometrów. Aby uczcić jubileusz podwoiliśmy stawkę i pomaszerowaliśmy na trasach 5 i 10 kilometrów. Większość uczestników wybrała najdłuższy dystans - wśród nich  także Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk, który może pochwalić się uczestnictwem w każdej z 10 edycji marszu. 

 

Kolejny rekord frekwencji

Coraz więcej osób wybiera marsz jako dawkę sportowej aktywności na świeżym powietrzu. Marsz nad Bystrym jest okazją do poznania innych pasjonatów spacerów oraz ciekawym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną czy przyjaciółmi.

 - Cieszę się, że spotykamy się już po raz dziesiąty, aby wspólnie pomaszerować malowniczą trasą nad naszym Kanałem Bystrym. Dziś jubileusz - to już 10. edycja wydarzenia. Dziękuje wszystkim tym, z którymi spotkaliśmy się podczas naszych grupowych spacerów. Grono pasjonatów maszerowania z roku na rok się powiększa – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk.

W roku 2022 r. w Marszu nad Bystrym udział wzięło 90 osób. W poprzednich latach frekwencja plasowała się na poziomie 75 osób. W niedzielnej edycji padł rekord. Na linii startu stanęło aż 112 osób! Cieszymy się, że augustowianie coraz chętniej wybierają wspólne aktywności na świeżym powietrzu. 

 

A po marszu…

Po pokonaniu trasy, uczestnicy wspólnie odpoczywali przy ognisku - to już tradycja marszów nad Bystrym. Wydarzenie zorganizowało niezawodne Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy przebycia wybranych tras oraz pozytywnej energii podczas maszerowania. 

GALERIA