Jesteś tutaj

Zrób mammografię na wiosnę

Mammografia to najważniejsze badanie diagnostyczne w kierunku wykrycia raka piersi w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one jeszcze wyczuwalne przez kobietę lub lekarza. Bezpłatne badanie, refundowane przez NFZ skierowane jest do kobiet, które w 2017 roku kończą 50 lat, właśnie w tym roku wchodzą do Programu, który umożliwia badania bezpłatne i bez skierowania.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie dla pań w wieku 50 – 69 lat odbędą się 18 – 20 kwietnia przy hipermarkecie Kaufland na ul. Wojska Polskiego 50 w Augustowie.

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Panie, które planują wykonać badanie w mammobusie proszone są o wcześniejsze zarejestrowanie się pod nr tel: 58 666 24 44 lub on-line  www.mammo.pl. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty.