Jesteś tutaj

Augustowscy seniorzy działają!

W czwartek, 16 marca br. odbyło się spotkanie Rady Seniorów Miasta Augustowa z burmistrzem Augustowa Wojciechem Walulikiem oraz przewodniczącym Komisji Społeczno-Oświatowej Rady Miejskiej Adamem Wysockim. Podczas spotkania podsumowano pierwszy rok działalności Rady Seniorów i przedyskutowano plany na przyszłość.

W czwartek, 16 marca br. odbyło się posiedzenie Rady Seniorów Miasta Augustowa, w którym uczestniczył burmistrz Augustowa Wojciech Walulik oraz przewodniczący Komisji Społeczno- Oświatowej Rady Miejskiej w Augustowie Adam Wysocki. Przewodnicząca Rady Seniorów Helena Jolanta Sołtys przedstawiła podsumowanie pierwszego roku działalności Rady. Burmistrz pogratulował Radzie owocnej pracy na rzecz starszych mieszkańców Augustowa i podziękował za zwracanie uwagi na sprawy seniorów.

Rada Seniorów zaprezentowała także swoje plany na przyszłość. Reprezentanci osób starszych w najbliższym czasie zamierzają podjąć się przeprowadzenia wartościowej akcji społecznej dla osób starszych pod nazwą „Pudełko Życia”. Nadrzędnym celem tego projektu jest ułatwienie niesienia skutecznej pomocy osobom starszym, schorowanym oraz samotnym w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Projekt zakłada umieszczenie wszystkich ważnych informacji o seniorze w jednym miejscu, w pudełku umieszczonym w lodówce swojego mieszkania. Wewnątrz specjalnie oznakowanego pudełka znajdować się będą ważne dane - telefony do osób najbliższych, informacje o chorobach, alergiach, przyjmowanych lekach oraz o tym, kto zajmie się zwierzętami pod nieobecność chorego gospodarza. Burmistrz docenił wartość inicjatywy oraz zapewnił pomoc w realizacji przedsięwzięcia ze strony Urzędu Miejskiego.

Rada Seniorów przy wsparciu Urzędu Miejskiego wkrótce wyda także ulotkę na temat swojej działalności, zawierającą przydatne informacje dla innych, starszych mieszkańców Augustowa.

Rada Seniorów serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do zgłaszania własnych inicjatyw oraz określania potrzeb osób starszych podczas dyżurów, które odbywają się w czwartki w godz. 10.00 – 11.00 w Miejskim Domu Kultury.

Z pełnym planem pracy Rady Seniorów na lata 2016-2020 można zapoznać się tutaj lub w formie papierowej w Wydziale Spraw Społeczno – Administracyjnych Urzędu Miasta przy ul. Brzostowskiego 2.

GALERIA