Jesteś tutaj

Miejskie spotkanie opłatkowe

Miejskie Spotkanie Opłatkowe organizowane jest co roku z inicjatywy biskupa ełckiego ks. Jerzego Mazura i burmistrza Augustowa Wojciecha Walulika. To okazja do spotkania, podzielenia się opłatkiem i złożenia sobie noworocznych życzeń dla samorządowców, radnych, komendantów służb mundurowych, kierowników szkół i instytucji publicznych funkcjonujących w naszym mieście, osób duchownych, przedstawicieli lokalnych mediów i organizacji pozarządowych. Kolejne spotkanie samorządowców odbyło się w poniedziałek, 16 stycznia.

Uczestnicy spotkania z uwagą przyjęli specjalne życzenia pasterza Diecezji Ełckiej ks. Jerzego Mazura kierowane właśnie do osób pełniących służbę społeczną w swojej pracy zawodowej.

– Chcę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy czynili i czynią dobro dla naszej małej Ojczyzny, którą tworzymy. To dzięki Państwa pracy miasto Augustów staje się coraz to piękniejsze i coraz to mocniejsze budżetem. Życzę Państwu, abyśmy, dzięki bożemu błogosławieństwu, czynili to dobro wspólne, którego potrzebuje nasza wspólnota. To, czego dzisiaj najbardziej człowiekowi potrzeba to nadzieja i życzę, abyście odnaleźli tę nadzieję w Jezusie Chrystusie. Dzięki bożemu błogosławieństwu bądźmy dla siebie nawzajem dobrzy, uśmiechnięci i życzliwi – mówił biskup ełcki ks. Jerzy Mazur.

Noworoczne życzenia uczestnikom spotkania złożył także burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

– Rok 2017 to rok wyjątkowy i mam nadzieję, że taki zostanie zapamiętany przez mieszkańców Augustowa. Będziemy nie tylko hucznie obchodzić jubileusz 460-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, ale także pracować na to, aby powstały w mieście trwałe inwestycje, które przez lata będą służyć mieszkańcom i przyjeżdżającym do Augustowa turystom. Na Nowy Rok życzę Państwu przede wszystkim miłości, żeby otaczała nas wszędzie tam, gdzie jesteśmy. Bo tam, gdzie jest miłość jest szczęście, dobro, sprawiedliwość i jest Bóg – podkreślił burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

Podczas spotkania głos zabrał także starosta augustowski Jarosław Szlaszyński, który dziękował za kolejne, wspólne spotkanie jego organizatorom i składał najlepsze życzenia uczestnikom spotkania.

– Życzę nam wszystkim, abyśmy potrafili się dobrze wsłuchiwać w to, co do nas mówią mieszkańcy. Abyśmy dobrze potrafili interpretować ich potrzeby, abyśmy umieli szukać tego, co jest dobre, co potrafi przekształcać nasze działania w nasz wspólny sukces – mówił starosta augustowski Jarosław Szlaszyński.

Noworoczne spotkanie uświetniły niezwykle wzruszające jasełka w wykonaniu przedszkolaków z grupy 5-latków Biedronki z Przedszkola nr 6 im. Słonecznej Szósteczki pod kierunkiem wychowawczyń: Katarzyny Matuszewskiej i Danuty Futymy. W świąteczny nastrój wprowadzały także kolędy w wykonaniu zespołu muzycznego działającego przy Zespole Szkół Samorządowych im. 1 Pułku Ułanów Krechowieckich pod kierunkiem Janusza Cichora.

GALERIA

Miejskie spotkanie opłatkowe fot. UM Augustów
Miejskie spotkanie opłatkowe fot. UM Augustów
Miejskie spotkanie opłatkowe fot. UM Augustów