Jesteś tutaj

Poznaj miejski budżet

Czy wiesz, jaki jest koszt utrzymania oświetlenia miejskiego, ile kosztuje remont drogi lub koszt utrzymania jednego przedszkolaka? Pomagamy wyjaśnić zawiłości miejskiego budżetu. Przygotowane przez Urząd Miejski infografiki w przejrzystej formie prezentują strukturę dochodów i wydatków budżetu miejskiego w Augustowie.

Wielu mieszkańców Augustowa interesuje się tym, jak wydawane są pieniądze z budżetu miasta, które pochodzą z ich podatków. Aby ułatwić dostęp do tych informacji, stworzyliśmy graficzne prezentacje, które w prosty i przystępny sposób wyjaśniają zawiłości miejskiego budżetu.

Czy wiesz, ile pieniędzy miasto przeznacza na utrzymanie komunikacji miejskiej, publicznego przedszkola, schroniska czy na oświetlenie ulic? Prezentowane poniżej graficzne prezentacje odpowiadają na wiele pytań mieszkańców. Informujemy o strukturze budżetu miasta na przestrzeni ostatnich lat, jak również o tym, skąd biorą się miejskie pieniądze i na co je wydajemy. Przedstawiamy także grafikę prezentującą inwestycje zrealizowane przez samorząd Augustowa w 2016 r.

Grafiki powstały, aby ułatwić mieszkańcom zrozumienie zawiłości finansów publicznych. Całość można pobrać w pliku PDF udostępnionym poniżej artykułu.