Jesteś tutaj

Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP

Burmistrz Augustowa Wojciech Walulik w środę, 28 września wziął udział w uroczystości obchodów jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP w Konstancinie-Jeziornej.
 
Augustów od 1993 r. posiada status uzdrowiska, w związku z czym jest członkiem Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, skupiającego 37 uzdrowisk. Jubileusz 25-lecia Stowarzyszenia obchodzono w gronie przedstawicieli władz centralnych (m.in. Kancelarii Prezydenta RP, Ministerstwa Zdrowia, Polskiej Organizacji Turystycznej) i samorządowych (prezydenci i burmistrzowie miast, wójtowie gmin, w tym Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa).
 
Podczas gali jubileuszowej wręczono przyznane przez Prezydenta RP odznaczenia państwowe oraz odznaki honorowe „Za zasługi dla turystyki”. Obecny na uroczystości minister Andrzej Dera w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy złożył gratulacje osobom odznaczonym oraz podziękował władzom i członkom Stowarzyszenia za 25 lat wyróżniającej się działalności na rzecz rozwoju uzdrowisk i samorządu. 
 
Uroczystość stanowiła także znakomitą okazję do dyskusji na temat perspektyw rozwoju uzdrowisk w Polsce, ich problemów i wyzwań, przed którymi stoją samorządy.

GALERIA

Jubileusz 25-lecia SGU RP
Jubileusz 25-lecia SGU RP
Jubileusz 25-lecia SGU RP
Jubileusz 25-lecia SGU RP