Jesteś tutaj

Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2019”

Tegoroczna edycja Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2019” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności została ogłoszona 8 sierpnia, a wnioski można składać do 7 października 2019 roku, do godziny 12.00.

O granty mogą ubiegać się organizację ze wsi i miast do 20 tysięcy mieszkańców:
· miejskie i gminne domy kultury,
· powiatowe, miejskie i gminne biblioteki,
· organizacje pozarządowe, zarejestrowane (w formie stowarzyszeń lub fundacji) w KRS lub w ewidencji prowadzonej przez Starostów;
· Ochotnicze Straże Pożarne,
· nieformalne grupy dorosłych.
 
Wymienione organizacje mogą ubiegać się o dotacje do 8 500 zł, na projekty trwające 6 miesięcy (realizowane pomiędzy 1 stycznia a 30 czerwca 2020 roku). Działania realizowane w ramach projektu powinny wspierać rozwój u młodych ludzi (13-19 lat) z małych miejscowości, rozwijać ich umiejętności społeczne przydatne zarówno w ich obecnym, jak i dorosłym życiu. Realizacja jak największej liczby projektów w ramach Programu "Równać Szanse 2019" pozwoli na zwiększenie szans młodzieży na udany start w dorosłe życie, może być także szansą dla lokalnych podmiotów na zdobycie cennych doświadczeń i umiejętności, a tym samym na rozwój potencjału całego środowiska.

Na stronie www.rownacszanse.pl znajdują się szczegółowe informacje o konkursie i dokumenty konkursowe.

Dodatkowych informacji udzielają także Partnerzy Regionalni Programu „Równać Szanse”:

·  Ełckie Stowarzyszenie Aktywnych STOPA z Ełku, które jest Partnerem Regionalnego Konkursu Grantowego. Stowarzyszenie działa na terenie województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego.

Szczegółowe informacje dot. konkursu:
https://rownacszanse.pl/2019/RKG_rusza_konkurs
https://www.facebook.com/rownacszanse.pfdim/

 

------

Żródło: www.rownacszanse.pl

GALERIA

Regionalny Konkurs Grantowy w ramach Programu „Równać Szanse 2019”