Jesteś tutaj

Świetny występ augustowskich kajakarzy na Europejskich Igrzyskach Masters EMG Turyn 2019

W minionym tygodniu kajakarze z Augustowa wzięli udział w Europejskich Igrzyskach Masters EMG we włoskim Turynie. To cykliczna impreza rozgrywana co 4 lata w sportach letnich. W tej edycji wzięło udział ponad 8,5 tysiąca sportowców.

Edyta Dzieniszewska - Kierkla - zdeklasowała konkurencję w jedynce 1000 m jak i 200 m potwierdzając swój światowy poziom.

Duża niespodziankę sprawiła polska czwórka k4 w sprincie na 200 m w składzie: Marcin Garbacz, Karol Garbacz, Patryk Grygo i Michał Zwoliński (Olsztyn) wygrywając finał na tym dystansie. Sukces podkreśla historyczny fakt pokonania kajakowych potęg: Niemiec, Węgier, Anglii i Rosji. W konkurencji dwójek k2 200 m wystartowali  Karol Garbacz i Marcin Garbacz -"Spartanie" zajęli drugie miejsce. W jedynkach męskich Polskę reprezentował Patryk Grygo, na obydwu dystansach 200 m i 1000 m zajmując bardzo dobre 3 miejsce i zdobył brązowy medal.

Na dystansie 1000 m augustowska czwórka męska, po bardzo ciężkim wyścigu do ostatnich metrów zajęła trzecie miejsce. Ciekawie wyglądała konkurencja k2 1000 m startujący w niej bracia Garbacz zajęli 2 miejsce.

Podczas zawodów w Turynie pojawiły się nowe trendy - kajakowy MIX kobiet i mężczyzn k2 i k4. Tu świetnie spisała się Edyta Dzieniszewska – Kierkla z Karolem Garbaczem wygrywając k2 1000 m oraz k4 1000 m w składzie z Patrykiem Grygo i Sandrą Skowrońską (Białystok).

Następny cel kajakarzy Sparty Augustów to Mistrzostwa Polski seniorów, gdzie oprócz tradycyjnych konkurencji pojawia się pierwszy raz MIX .

Augustowskim kajakarzom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów!