Jesteś tutaj

Zawody triathlonowe w Augustowie

W niedzielę, 16 czerwca w Augustowie odbył się trzeci etap zmagań w ramach najstarszego i największego cyklu w Polsce – Garmin Iron Triathlon. Zawody oficjalnie otworzył burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk wraz z dyrektorem Garmin Iron Triathlon Marcinem Florkiem oraz dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie Andrzejem Zarzeckim. W triathlonie wzięło udział ok. 300 uczestników z całego kraju oraz państw sąsiednich tj. Litwa czy Białoruś.

Zawodnicy rywalizowali na 3 dystansach: 1/2 IM (1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegania), 1/4 IM (0,95 km pływania, 45 km jazdy na rowerze i 10,55 km biegania) oraz 1/8 IM (0,475 km pływania, 22,5 km jazdy na rowerze i 5,275 km biegania). Dodatkowo został rozegrany Garmin Kids Augustów na dystansach: bieg na 200 m (1-7 lat), bieg na 500 m (8-11 lat), bieg na 1 km (12-15 lat).

Trasa w Augustowie jest bardzo doceniana przez zawodników za profesjonalne przygotowanie, a także uchodzi za jedną z najciekawszych tras w Polsce.

Podczas zawodów Augustowianie wykazali się doskonałą formą. Na dystansie ½ IM najlepszy wynik zdobył Michał Olejnik, natomiast Marcin Podwysocki zajął czwarte miejsce.

Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, które nawiązywały do jednego z najważniejszych zabytków w Augustowie – Kanału Augustowskiego.