Jesteś tutaj

Szlakiem Powstańców Styczniowych

Zawodami strzeleckimi POW „10 strzałów ku chwale Ojczyzny” rozpoczął się w sobotę, 19 stycznia, organizowany po raz VI Marsz Szlakiem Powstańców Styczniowych Augustów. Organizatorem  marszu jest Stowarzyszenie Polskiej Organizacji Wojskowej. Wydarzenie patronatem honorowym objął burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

W niedzielę, 21 stycznia odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny i Powstańców Styczniowych. Po nabożeństwie, żołnierze POW, wraz z przedstawicielami władz miejskich i powiatowych zapalili znicze i złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową ku czci kpt. Stanisława Orechwy przy budynku Starostwa Powiatowego. W imieniu burmistrza Mirosława Karolczuka hołd poległym Powstańcom złożył zastępca burmistrza Filip Jerzy Chodkiewicz oraz Michał Kotarski. Następnie zebrani udali się na uroczysty apel poranny, który odbył się pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po zakończonym apelu uczestnicy VI Marszu Szlakiem Powstańców Styczniowych wyruszyli na Uroczysko Powstańce, gdzie dotarli około godz. 14.30. Po wspólnym odpoczynku i poczęstunku uczestnicy kontynuowali marsz do miejscowości Monkinie. 

 

 

GALERIA