Jesteś tutaj

Burmistrz Augustowa zaprasza mieszkańców do zgłaszania pomysłów do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego

Szanowni Mieszkańcy Augustowa!

Augustów jest miastem wyjątkowym z wielu powodów. Piękno otaczającej nas natury jest z pewnością jednym z nich, jednak największym kapitałem Augustowa, najbardziej świadczącym o niezwykłym potencjale drzemiącym w naszym mieście, są jego mieszkańcy.

To właśnie dzięki nam – mieszkańcom Augustowa – nasze miasto rozwija się i pięknieje. To właśnie nasza praca, nauka, zaangażowanie w sprawy lokalne sprawiają, że Augustów jest miastem nowoczesnym, otwartym i przyjaznym.

Z dumą świętujemy w tym roku 460. urodziny naszego królewskiego miasta, z radością przyglądamy się inwestycjom na miejskich ulicach i placach.
Każdy mieszkaniec Augustowa ma możliwość dołożenia swojej cegiełki do rozwoju naszego miasta, do rozbudzenia potencjału Augustowa i sprawienia, że nasze miasto stanie się jeszcze lepszym miejscem do życia.

Oddajemy w Państwa ręce 400 tys. zł z budżetu miejskiego. W ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego każdy mieszkaniec Augustowa ma szansę zgłoszenia swojego pomysłu na projekt inwestycji, która wpisze się w krajobraz naszego miasta i przez kolejne lata będzie służyć wszystkim mieszkańcom.

Dotychczasowe edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. To dzięki Państwa zaangażowaniu już wkrótce będziemy przyglądać się budowie profesjonalnego boiska do piłki nożnej przy ul. Tytoniowej (pomysł na dokumentację projektową, który zwyciężył pierwszą edycję Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego), a zimą tego roku bawić się na miejskim lodowisku (zwycięzca drugiej edycji ABO).

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców Augustowa do dalszego angażowania się w miejskie sprawy. To dzięki Augustowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu każdy z nas ma szansę wpływać na swoje najbliższe otoczenie. Każdy z nas może zostać twórcą zmian w naszym mieście. Każdy pomysł ma szansę realizacji!

Oddajemy w Państwa ręce budżet dwukrotnie wyższy niż przy pierwszej edycji ABO. Jesteśmy przekonani, że to właśnie Państwo – mieszkańcy Augustowa – najlepiej wiecie, czego potrzebuje Augustów, aby stawać się coraz lepszym miejscem do życia. Dzięki Augustowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu macie okazję decydować o przeznaczeniu swoich podatków.

Na wszystkie Państwa pomysły czekamy do 19 września. Miejscy urzędnicy służą Państwu pomocą przy wypełnieniu prostego formularza zgłoszeniowego. Jeśli macie Państwo pomysł na zmiany w Augustowie, prosimy o wizytę na stronie www.zmieniamy.augustow.pl, gdzie uzyskacie Państwo pełną informację na temat tego, jak doprowadzić do realizacji swoich zamierzeń.

Bardzo liczymy na Państwa zaangażowanie i wyjątkowe pomysły na zmiany w Augustowie.

Z poważaniem

Wojciech Walulik
Burmistrz Augustowa