Jesteś tutaj

Znamy wyniki konkursu ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom’’ 2023

Wiemy, kto w Augustowie najpiękniej dba o swój ogród! Poznaliśmy wyniki tegorocznej edycji konkursu na najładniejszą posesję ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom’’. W bieżącym roku pod lupę wzięliśmy m.in. urokliwe ukwiecenie, układ kompozycyjny, elementy małej architektury oraz obecność roślin przyjaznych pszczołom. Na miłośników kwiatów i pasjonatów ogrodnictwa czekały atrakcyjne nagrody, które wręczył Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Dariusz Ostapowicz.

Dzięki Wam Augustów jest jeszcze piękniejszy

To już nasza mała tradycja. Jak co roku, na koniec lata poznajemy augustowian, którzy najpiękniej dbają o swoje najbliższe otoczenie. W tegorocznej edycji konkursu oceniane były ogródki przydomowe, tarasy i balkony oraz ogródki działkowe.

- Gratuluję. Dzięki Wam nasz Augustów jest jeszcze piękniejszy. Pokazujecie, że jesteśmy otoczeni wyjątkową przyrodą, a my augustowianie odpowiedzialnie dbamy o nią, o nasze środowisko oraz o stworzenia w nim żyjące. Dziękuję, że tak starannie pielęgnujecie swoje najbliższe otoczenie i dajecie przykład innym mieszkańcom. – pogratulował zwycięzcom Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk

Augustowianie mogą być dumni

Oceny zgłoszonych posesji dokonała komisja konkursowa powołana przez Burmistrza Augustowa. Przewodniczył jej radny Dariusz Ostapowicz.

- W tym roku mieliśmy 16 miejsc do odwiedzenia. Cieszymy się, że mogliśmy być u Państwa i podziwiać piękno ogrodów, tarasów i balkonów. Zaprezentowaliście nam różnorodność roślinności, ciekawe elementy małej architektury, zadbane ogrodzenia i oryginalne zagospodarowanie posesji. Podczas oceny zwracaliśmy także uwagę na obecność roślin przyjaznych pszczołom oraz ukwiecenie. Poziom konkursu stał na wysokim poziomie. Augustowianie mogą być dumni ze swojego otoczenia.  – powiedział Przewodniczący Komisji Konkursowej Dariusz Ostapowicz

Komisja konkursowa kierowała się podczas oceniania m.in. układem kompozycyjnym roślinności, elementami małej architektury, stanem i estetyką ogrodzenia oraz innymi oryginalnymi rozwiązaniami na posesji. Istotnym kryterium była obecność zasadzeń przyjaznych pszczołom czyli tzw. roślin nektaro- i pyłkodajnych, np. wrzosów, lip, malin, kocimiętek, facelii, leszczyn, brzóz i klonów.

Znamy zwycięzców

Nagrody na oficjalnej konferencji kończącej konkurs zwycięzcom i wyróżnionym wręczył Burmistrz Mirosław Karolczuk oraz Przewodniczący Komisji Konkursowej Dariusz Ostapowicz.

Zwycięzcy konkursu na najładniejszą posesję Augustowa w 2023 roku ,,Augustowskie ogrody i balkony przyjazne pszczołom":

w kategorii "Najładniejszy ogródek przydomowy"
I miejsce - Dorota Ambrożewicz
I wyróżnienie - Robert Mierzejewski
II wyróżnienie - Agata Skupska

w kategorii "Najładniejszy taras i balkon"
I miejsce - Anna Ławrynowicz
I wyróżnienie - Sylwia Żekało
II wyróżnienie - Grażyna Gromko

w kategorii "Najładniejszy ogródek działkowy"
I miejsce - Wacława i Anatol Grzybek
I wyróżnienie - Joanna Kwasińska Kisiak
II wyróżnienie - Cecylia i Piotr Bielawski

Wszystkim nagrodzonym i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy pięknie urządzonych posesji oraz życzymy dalszych sukcesów i satysfakcji w upiększaniu swoich ogrodów. A wszystkich mieszkańców Augustowa zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu!

GALERIA