Jesteś tutaj

Znamy Mistrzów Augustowa w golfa! Za nami turniej pod patronatem Burmistrza

Za nami XIV Otwarte Mistrzostwa Augustowa w Golfie o Puchar Burmistrza. Turniej zorganizowany przez Augustowski Klub Golfa został w formule otwartej, co oznacza że w zawodach wzięli udział najlepsi golfiści z całego regionu. Mistrzem Augustowa w kategorii brutto został Waldemar Dzierżyński (80 uderzeń), a w kategorii netto Adam Zdrodowski (61 uderzeń). Jak co roku, zawody objął honorowym patronatem Burmistrz Augustowa, przyczyniając się tym samym do promocji tego dynamicznie rozwijającego się sportu w naszym regionie.

 

Turniej pod patronatem Burmistrza

Jak co roku, zawody objął honorowym patronatem Burmistrz Augustowa. Jest już tradycją, że golfowym Mistrzostwom Augustowa patronuje Burmistrz Miasta, przyczyniając się tym samym do promocji tego pięknego sportu w naszym regionie. Golf dynamicznie rozwija się w okolicy. Pomagają w tym nasze wspaniałe uwarunkowania terenowe, a co roku stale przybywa nowych sympatyków tej olimpijskiej dyscypliny.

Formuła turnieju, organizowanego przez Augustowski Klub Golfa, jest otwarta co oznacza, że o tytuły mistrzowskie mogą walczyć nie tylko mieszkańcy Augustowa. Wśród 25 sportowców, którzy stanęli w szranki, oprócz golfistów z Augustowa i najbliższych okolic, przyjechali również zawodnicy z Białegostoku, Ełku i Olecka.

 

Zasady golfowych Mistrzostw Augustowa

W niedzielę, 12 czerwca tytuły mistrzowskie przyznano w dwóch kategoriach: brutto (bezwzględna liczba uderzeń) oraz netto (liczba uderzeń skorygowana o współczynnik umiejętności gracza, tzw. handicap)

Turniej rozegrano na dystansie 18 dołków a dodatkowo uczestnicy wzięli udział w konkurencjach towarzyszących: na najdokładniejsze uderzenie oraz na najdłuższe uderzenie. Obie te konkurencje rozegrano dla dwóch odrębnych grup: startujących z żółtych pól startowych tzw. „tee” (mężczyźni) i czerwonych (kobiety i juniorzy).
 

Wyniki

Oto nagrody i tytuły Mistrzów Augustowa w Golfie na rok 2022:
 

W kategorii brutto:

 1. Waldemar Dzierżyński (Białobrzegi) – 80 uderzeń,

 2. Krzysztof Okrągły (Kolnica) – 83,

 3. Wiesław Dzierżyński (Białobrzegi) – 84

 

W kategorii netto:

 1. Adam Zdrodowski (Sokoły) – 61,

 2. Zdzisław Guzewicz (Ełk) – 62,

 3. Małgorzata Sawicka (Białystok) – 66

 

Zwycięzcy konkursów towarzyszących:

 • na najdłuższe uderzenie

  a) z żółtych tee – Krzysztof Okrągły,

  b) z czerwonych tee – Małgorzata Sawicka,

 • na najdokładniejsze uderzenie

  a) z żółtych tee – Andrzej Sawicki (Augustów) – 470 cm od choragiewki,

  b) z czerwonych tee – Małgorzata Sawicka – 355 cm od chorągiewki,

 

 

GALERIA