Jesteś tutaj

Znamy Laureatów LXIX Olimpiady Matematycznej

Zmagania konkursowe trwały w dniach 18-19 kwietnia. W piątek, 20 kwietnia Finaliści wzięli udział w wycieczce rekreacyjnej zorganizowanej przez burmistrza Augustowa, starostę Powiatu Augustowskiego i Nadleśnictwo Augustów. Zawodnicy udali się statkiem do Studzienicznej, a następnie ścieżką nad torfowiskiem poznawali piękno augustowskiej przyrody. Na zakończenie wycieczki odbyło się wspólne ognisko z augustowską młodzieżą i spacer brzegiem jeziora Białego.

Uroczyste ogłoszenie listy Laureatów oraz wręczenie nagród najlepszym finalistom odbyło się 21 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym im. G. Piramowicza. Tytuł Laureata uzyskało 38 osób. Wśród najlepszych znaleźli się również uczniowie klas gimnazjalnych. Nie zabrakło gratulacji i podziękowań dla nagrodzonych oraz dla wszystkich osób zaangażowanych i odpowiedzialnych za przygotowanie olimpiady. Z programem artystycznym wystąpili uczniowie I Liceum.

Finał Olimpiady Matematycznej to niezwykle ważne i renomowane wydarzenie, które po raz pierwszy odbywa się w naszym regionie. Dziękuję organizatorom Olimpiady- Stowarzyszeniu na rzecz Edukacji Matematycznej- za podjęcie inicjatywy organizacji Finału właśnie w Augustowie. To zaszczyt gościć najlepszych uczestników tegorocznej edycji- powiedział burmistrz Augustowa Wojciech Walulik.

 

GALERIA

PLIKI

ZałącznikRozmiar
PDF icon Komunikat prasowy Komitetu Olimiady215.97 KB