Jesteś tutaj

Znamy kalendarz imprez na rok 2022 !

Znamy kalendarz imprez na rok 2022 !

Tego lata czeka nas mnóstwo dobrej zabawy. Urząd Miejski w Augustowie właśnie przedstawił kalendarz imprez na sezon letni. Przed nami wiele imprez sportowych, pikników rodzinnych, ważnych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów. Jedno jest pewne. W Augustowie będzie się działo!

 

Czerwiec

Sezon wakacyjny rozpoczęliśmy z przytupem, bo od hucznych obchodów Dni Augustowa z występem Lady Pank na czele. Nie zwalniamy tempa i już w ten weekend najbardziej kolorowa impreza w roku, czyli Holi - święto kolorów. Nie zabraknie też dawki dobrej muzyki dla augustowskiej młodzieży. W tym roku na Augustów Summer Start 2k22, czyli koncercie z okazji rozpoczęcia wakacji wystąpi PlanBe oraz Kacperczyk. Czerwiec zakończymy klimatycznym koncertem Vito Bambino na statku.

 

Lipiec

To z pewnością najbardziej imprezowy miesiąc. W lipcu na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Smakoszy zachęcamy do odwiedzenia imprez kulinarnych - takich jak Targi Polska Smakuje czy Festiwal Food Trucków. Zainteresowaniem cieszą się też wyścigi łodzi motorowych czyli Grand Prix Poland UIM F2 World Championship, które odbędą także w tym roku. Kultowe Pływanie na Byle Czym odbędzie się także w tym roku - w jubileuszowej edycji udział wezmą budowniczy łodzi, które zwyciężyły w poprzednich latach. Tysiące mieszkańców na pewno zgromadzi też koncert Letniej Trasy TVP2.

 

Sierpień

 

Już chwilę po ogłoszeniu kalendarza wydarzeń wiele osób pytało o koncert polskiego muzyka, kompozytora i wokalisty - Korteza, który zagra już sierpnia w naszym amfiteatrze. Fani sportów wodnych na pewno będą podziwiali długie skoki narciarzy wodnych podczas Netta CUP. Przypominamy też o serii koncertów „Granie w Bramie”, które organizowane są w podwórzu naszego nowo wybudowanego Domu Kultury. 

W kalendarzu znalazło się ponad 108 wydarzeń. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie też cyklicznych, sztandarowych wydarzeń oraz zupełnie nowych projektów.

Do zobaczenia!

 

 

GALERIA