Jesteś tutaj

Złoż wniosek o zakup taniego węgla

Wniosek o zakup węgla na preferencyjnych warunkach złożysz w Urzędzie Miejskim w Augustowie. Kto może zakupić tani węgiel? Jak wypełnić wniosek i jakie dane są wymagane? Gdzie składać wniosek o preferencyjny zakup węgla kamiennego? Odpowiadamy na te wszystkie pytania oraz udostępniamy aktualny wzór wniosku do pobrania.


Złóż wniosek o zakup taniego węgla

Mieszkańcy Augustowa mogą już składać wnioski i zaświadczenia niezbędne do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach. Gospodarstwa domowe, które chcą kupić węgiel w cenie 1869 zł za tonę, muszą złożyć wniosek w Urzędzie Miejskim.

Wniosek o zakup węgla kamiennego w preferencyjnej cenie dla gospodarstwa domowego w pierwszej transzy (do 31 grudnia 2022 r.) otrzymasz w Urzędzie Miejskim lub pobierzesz ze strony internetowej (pliki do pobrania pod artykułem).

 

Jak wypełnić wniosek o zakup taniego węgla?

Wypełnienie wniosku nie jest trudne. Musisz podać swoje dane osobowe, adres oraz określić rodzaj i ilość węgla kamiennego. Resztę wypełnia pracownik urzędu. Do wniosku możesz dołączyć zaświadczenie o zainteresowaniu zakupem węgla kamiennego od 1 stycznia 2023 roku.

Gdzie złożyć wniosek o zakup taniego węgla?

Wniosek złożysz w pokojach 300 i 302 w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Augustowie (ul. Młyńska 35, 16-300 Augustów).

Kto może kupić tani węgiel?

Węgiel na preferencyjnych warunkach będą mogły kupić osoby, które złożyły lub złożą wniosek w Urzędzie Miejskim. Tańszy węgiel przysługuje jednej osobie w danym gospodarstwie domowym, w którym głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe. Źródło ogrzewania musi być  wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

Ile węgla można kupić?

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Aktywów Państwowych, maksymalna ilość węgla dostępna dla jednego gospodarstwa domowego w ramach zakupu preferencyjnego wynosi 1500 kg do 31 grudnia 2022 r. oraz 1500 kg od 1 stycznia 2023 r.

GALERIA

PLIKI

ZałącznikRozmiar
Microsoft Office document icon wniosek_zakup_wegla.doc74 KB
PDF icon wniosek_zakup_wegla.pdf324.51 KB