Jesteś tutaj

Zagłosuj na Augustów!

Na początku maja ruszają ogólnopolskie konkursy: Podwórko Nivea oraz Lech Starter. W obu akcjach bierze udział Augustów – dzięki głosom mieszkańców i sympatyków Augustowa możemy wygrać budowę placu zabaw, siłowni plenerowej i ukwiecenie naszego miasta.
 
Coraz popularniejsze stają się konkursy organizowane przez znane marki, które integrują społeczności lokalne w głosowaniu na projekty, które odmieniają miejską rzeczywistość. Augustów ma znakomite doświadczenie w mobilizowaniu mieszkańców do głosowania – dwa lata temu wygraliśmy wielki koncert w konkursie Milki, w ubiegłym roku zdobyliśmy tytuł 7. Cudu Polski dla Kanału Augustowskiego.
 
Teraz gorąco zachęcamy do głosowania na projekty infrastrukturalne, które przez wiele lat będą służyć mieszkańcom i gościom odwiedzającym nasze miasto.
 
W konkursie Podwórko Nivea, który rusza w czwartek, 5 maja, możemy wygrać plac zabaw dla dzieci, który zostanie zamontowany przy ul. Zarzecze, nieopodal mola Radiowej Trójki. Sponsorowany przez Nivea plac zabaw będzie składał się z m.in. multizestawu wspinaczka, zjeżdżalni z tunelem, piaskownicy z daszkiem, trzech rodzajów huśtawek, karuzeli.
 
W konkursie Lech Starter, w którym głosować można już od środy, 4 maja, zgłoszone zostały dwa projekty. Pierwszy z nich obejmuje wybudowanie siłowni na powietrzu, położonej na Błoniach, przy ul. Rybackiej. Siłownia sponsorowana przez Lecha składać się będzie z 11 sprzętów do ćwiczeń, m.in. roweru, narciarza, wioślarza, stepera, twistera, motylka, poręczy, ławki.
 
Drugi projekt zgłoszony do Lecha Startera ma na celu wizualne przeobrażenie przestrzeni i zieleni miejskiej. Projekt „Trzy oblicza Augustowa” zakłada uatrakcyjnienie, zazielenienie i ukwiecenie trzech terenów miejskich: parku i Rynku Zygmunta Augusta, bulwarów nad Kanałem Augustowskim, rzeką Nettą i jeziorem Necko oraz parku przy Starej Poczcie.
 
Serdecznie zapraszamy mieszkańców do oddawania głosów na wszystkie trzy projekty:
 
Prosimy o mobilizację i codzienny udział w głosowaniu - wspólnymi siłami możemy wygrać dla Augustowa plac zabaw, siłownię plenerową i ukwiecenie miasta!

GALERIA

Plakat Lech Starter
Plakat Podwórko Nivea