Jesteś tutaj

„Z biegiem Kanału Augustowskiego”

Zeszłoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem turystów oraz mieszkańców Augustowa i otrzymała wyróżnienie w konkursie na Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Podlaskiego.
Uczestnicy imprezy zbierają się o godzinie 9.30 przy amfiteatrze nad jez. Necko. Do pokonania mają trasy 10-, 15 i 20-kilometrowe, które mogą przejść, przebiec, przejechać rowerem, przepłynąć na kajaku lub pokonać konno. Finał imprezy zlokalizowany jest, podobnie jak w latach ubiegłych, na śluzie Swoboda, gdzie na uczestników czekać będą kartacze, konkursy, gry i zabawy z nagrodami.  Na scenie zagra  Basia Malinowska i grupa O.K.
Podczas finałowego pikniku wśród uczestników wydarzenia rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody, m.in. bilety na rejs statkiem Jaćwież, kolację w Restauracji Logos, spływ kajakowy Czarną Hańczą, karnety na kręgielnię, bilety wstępu do Wioski Darów Lasu, albumy Kanał Augustowski, gadżety promocyjne typu plecaki, kubki, latarki, rękawiczki rowerowe, bidony. Nagrodą główną jest rower, który ufundował augustowski salon rowerowy „Sklep rowerowy ABC”.

Zapisy jeszcze trwają. Aby wziąć udział w trzeciej edycji „Z biegiem Kanału Augustowskiego” wystarczy tylko zapoznać się z regulaminem wydarzenia, wypełnić formularz zgłoszeniowy oraz opłacić wpisowe (rajd rowerowy – 25 zł, spływ kajakowy – 40 zł, biegi i rajd pieszy -25 zł). W ramach opłaty wpisowego uczestnicy otrzymają:
•    opiekę instruktorów i pilotów podczas rajdu,
•    pamiątkowy identyfikator i koszulkę,
•    materiały promocyjne Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo (Atlas Rowerowy),
•    udział we wspólnym pikniku przy śluzie Swoboda (obiad, muzyka na żywo, konkursy z nagrodami).
Szczegółowe informacje dostępne na stronie www.augustow.org.pl

Zadanie współfinansowane jest przez Województwo Podlaskie, Gminę Miasto Augustów i Powiat Augustowski.
Patronat medialny: Polskie Radio Białystok, portal Augustow24.pl.
Kontakt: Augustowska Organizacja Turystyczna 728 755 936