Jesteś tutaj

Wyjątkowe sportowe rozgrywki, joga, mehendi i pokaz fakira. Podsumowanie ubiegłego weekendu

Rozpoczynamy nowy tydzień, ale wróćmy jeszcze do minionego weekendu w Augustowie. Za nami niezapomniane sportowe emocje oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Powspominajmy razem!

Mistrzostwa Polski w Kabaddi

W ostatnią sobotę Ośrodek Sportów Plażowych nad Neckiem stał się centrum pierwszych takich rozgrywek w naszym kraju. Na boiskach do piłki plażowej gościliśmy sportowców z całego kraju i nie tylko - to wszystko w ramach Mistrzostw Polski w Kabaddi. Wywodząca się z Indii dyscyplina w naszym kraju zrzesza już 11 drużyn, z czego 6 zaprezentowało swoje umiejętności podczas sobotniego wydarzenia. 

Sportowe widowisko przyciągnęło kibiców z wielu zakątków Polski. Wspólne oglądanie mistrzostw i towarzyszące zawodom atrakcje wzbudziły wiele pozytywnych emocji i uśmiechów na twarzach.

Rozgrywkom towarzyszyły atrakcje dla młodszych i starszych. Dzień rozpoczęliśmy zajęciami jogi w plenerze. Augustowska instruktorka Agnieszka Waszczuk poprowadziła inspirującą lekcję w malowniczym otoczeniu Jeziora Necko. 

Mistrzostwom towarzyszyło także tradycyjne malowanie ciała henną w wykonaniu artystki Magdaleny Bronakowskiej, a w przerwie rozgrywek augustowski fakir - Bartek Wiśniewski - zaprezentował swoje umiejętności. 

Burmistrz Augustowa przywitał zawodników i kibiców

Mistrzostwa Polski w Kabaddi rozpoczęły się słowami Burmistrza Mirosława Karolczuka. - Ośrodek Sportów Plażowych, na którym się znajdujemy, to jedna z perełek augustowskiej infrastruktury sportowej. W dodatku został on wybudowany dzięki naszym mieszkańcom - w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jestem dumny z kreatywnych pomysłów osób mieszkających w naszym mieście. Serdecznie dziękuję Michałowi Śpiczko, który chciał zapoznać nas z tą wyjątkowym sportem. Dzięki temu Augustów znów zasłynął, będąc organizatorem pierwszych Mistrzostw Polski w Kabaddi. Mam nadzieję, że nie jest to ostatni raz, kiedy ta dyscyplina gości w naszym mieście. - Burmistrz zaprosił widzów do kibicowania oraz częstych odwiedzin Augustowa.

Podczas inauguracji mistrzostw zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz odczytał list od Marszałka Województwa Podlaskiego Artura Kosickiego, skierowany do wszystkich uczestników wydarzenia. - Serdecznie gratuluję organizacji w Augustowie Mistrzostw Polski w Kabaddi Plażowym. Cieszę się, że w naszym regionie możemy gościć najlepsze w kraju drużyny reprezentujące tę dyscyplinę sportową. Dziękuję obecnym na tegorocznych zawodach gościom z Indii za owocne promowanie Kabaddi w naszym kraju. Państwa działania przyczyniają się do realizacji sportowych marzeń polskich zawodników. Wszystkim drużynom życzę osiągnięcia jak najlepszego wyniku oraz wielu sukcesów na przyszłość w uprawianiu Kabaddi. 

Po uroczystym rozpoczęciu wydarzenia Burmistrz Mirosław Karolczuk rzucił monetą, by los mógł zadecydować, która z drużyn rozpocznie rozgrywki. 

Emocjonujące rozgrywki, wzruszenia i gratulacje

Wszystkie drużyny od samego początku wykazały się niezwykłą wytrwałością, energią i pracą zespołową. Nie zabrakło szczerych emocji i wsparcia. Za nami zawody na światowym poziomie! Tegorocznym Mistrzem Polski została stołeczna drużyna Warsaw Giants. Tuż za nimi uplasowały się Kabaddi Kurpie oraz Lowlanders Białystok. 

Uroczysta dekoracja odbyła się w wyjątkowym miejscu - na scenie augustowskiego amfiteatru. 

Pierwsze Mistrzostwa Polski w Kabaddi dostarczyły nam wielu pozytywnych wrażeń i uśmiechów. Na pewno długo będziemy wspominać to wydarzenie. Do zobaczenia następnym razem!

 

 

 

 

GALERIA