Jesteś tutaj

Wizyta posłów z podkomisji ds. środków z UE w Augustowie

We wtorkowym spotkaniu w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Augustowie uczestniczyli posłowie na Sejm VIII kadencji - członkowie podkomisji stałej ds. wykorzystania środków pochodzących z UE - przewodniczący podkomisji poseł Lech Kołakowski, posłanka Agata Borowiec i posłanka Anita Czerwińska, jak również wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Podczas spotkania, burmistrz Augustowa Wojciech Walulik przedstawił posłom i wojewodzie stan inwestycji zrealizowanych w naszym mieście przy efektywnym wykorzystaniu środków zewnętrznych, w tym funduszy europejskich. Burmistrz Augustowa omówił także zamierzenia miejskie w zakresie wnioskowania o środki unijne w obecnej perspektywie finansowej na lata 2014-2020. Szczególną uwagę poświęcił złożonemu w maju 2016 r. wnioskowi pt. „Uzbrojenie terenów Strefy Aktywności Gospodarczej w Augustowie” – wartość projektu: 9,7 mln zł, wnioskowane dofinansowanie: 9,2 mln zł (95%) do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Podczas spotkania przewodniczący podkomisji, poseł Lech Kołakowski przekazał oficjalną informację o zabezpieczeniu środków na budowę drogi ekspresowej „Via Baltica” (Warszawa – Łomża – Ełk – Suwałki). Zapewnione zostało dofinansowanie na południowy odcinek trasy od Ostrowi Mazowieckiej do Szczuczyna. Na jesieni 2018 r. powinna ruszyć budowa trasy „Via Baltica”, a w związku z tym, prawdopodobnie już pod koniec 2020 r. czas drogi z Augustowa do Warszawy skróci się do 2 godzin.

– Augustów jest letnią stolicą Polski. Deklaruję w imieniu komisji oraz własnym, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom samorządu, że będziemy wspierać wszelkie inwestycje realizowane w Augustowie, szczególnie te finansowane ze środków unijnych – podkreślał w swoim wystąpieniu poseł Lech Kołakowski. – Wszystkim nam zależy na rozwoju Augustowa. Bardzo się cieszę, że samorząd miejski pokonał problem związany z ograniczeniami ustawy uzdrowiskowej, jaki uniemożliwiał do tej pory rozwój gospodarczy miasta. Deklaruję pełną pomoc i wsparcie, aby miasto się prężnie rozwijało, aby maksymalnie dużo środków zewnętrznych zostało przekazanych na tę zmianę. – dodał na zakończenie przewodniczący podkomisji, poseł Lech Kołakowski.

Po spotkaniu posłowie wraz z burmistrzem Augustowa odwiedzili miejsca inwestycji miejskich finansowanych ze środków zewnętrznych. Relacja ze spotkania zostanie wyemitowana na antenie TVP Białystok we wtorek, 7 czerwca o godz. 18.30.

GALERIA

Wizyta posłów z podkomisji ds. środków z UE w Augustowie
Wizyta posłów z podkomisji ds. środków z UE w Augustowie
Wizyta posłów z podkomisji ds. środków z UE w Augustowie