Jesteś tutaj

Wielkie święto Augustowa

Cóż to był za weekend. Obchody Dni Augustowa obfitowały w koncerty, konkursy i zabawy. Razem świętowaliśmy urodziny naszego miasta bawiąc się przy utworach wybranej przez mieszkańców gwiazdy czyli grupy Happysad, ale także przy muzyce wykonawców takich jak Andrzej Rybiński, Lordofon i zespół Dorośli. Dni Augustowa dostarczyły nam wielu atrakcji i wspaniałych emocji.

 

Królewski orszak i atrakcje dla najmłodszych

Zabawę rozpoczęliśm w piątek. Na Rynku pojawił się Król Zygmunt II August wraz z Barbarą Radziwiłłówną. Królewską parę ze sceny przywitał Zespół Tańca Ludowego "Bystry" oraz tancerze z augustowskich szkół tańca. Chwilę później najmłodsi augustowianie bawili się podczas muzycznego show zespołu "Tulinki". Bajkowe postacie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy.

O 18:30 Król i Burmistrz podpisali królewski dekret, którym oficjalnie rozpoczęliśmy miejskie świętowanie. To symboliczne wydarzenie uwieczniliśmy na wspólnym zdjęciu, które będzie nam przypominać 466-te urodziny Augustowa.

Pierwszą część muzycznego spektaklu rozpoczął występ zespołu "Dorośli". O godzinie 20:00 nadszedł czas na prawdziwą gwiazdę, Andrzeja Rybińskiego.  Wspólnie bawiliśmy się przy kultowych: "Nie liczę godzin i lat" czy "Znajdę Cię".

 

Wielki finał

Cóż to był za koncert! Na występ gwiazdy Dni Augustowa czekało wielu. Spodziewaliśmy się tłumów w sercu Augustowa i oczywiście się nie zawiedliśmy. Show rozpoczął wybrany przez młodzież zespół Lordofon, a później...

A później hity grupy Happysad przyciągnęły na Rynek Zygmunta Augusta tysiące mieszkańców.  Zespół porwał publikę do wspólnej zabawy. Wybrzmiały dobrze znane utwory, m.in. "Zanim pójdę", "Łydka" i "Mów Mi Dobrze".

Dziękuję augustowianom za wspólną zabawę i świętowanie 466. urodzin naszego miasta. Razem pokazaliśmy jak dumni jesteśmy z Augustowa. Tysiące uśmiechniętych twarzy pod sceną to najlepszy widok - powiedział Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk.

 

Lato pełne atrakcji

Dni Augustowa już za nami, ale nadchodzące wydarzenia wypełniają nasz kalendarz po brzegi. Przed nami pełne atrakcji augustowskie lato.

Sprawdźcie augustowski kalendarz wydarzeń na www.wydarzenia.augustow.pl i w naszej aplikacji mobilnej "Augustów".

 

GALERIA