Jesteś tutaj

W Augustowie znowu będzie głośno!

Znamy już pełen kalendarz wydarzeń zaplanowanych na lato w Augustowie. Na augustowskiej scenie zagrają m.in. Kamil Bednarek, Raz Dwa Trzy, Maria Peszek, VooVoo. Nie zabraknie obfitujących w emocje wydarzeń sportowych. W każdy weekend wakacji każdy znajdzie coś dla siebie.

Już pod koniec maja obchody Dni Augustowa uświetni zespół Raz, Dwa Trzy, grupy istniejącej na polskim rynku muzycznym od 1990 roku. W czerwcu odbędą się w Augustowie zawody triathlonowe z serii Elemental Tri Series oraz VIII Augustowskie Motonoce, w trakcie których zagra zespół Akurat. Na pierwszy weekend wakacji zaplanowana jest cykliczna impreza rekreacyjna „Z biegiem Kanału Augustowskiego”.

Na przełomie czerwca i lipca najlepszy DKF w Polsce, czyli „Kinochłon” organizuje już trzecią edycję Kinogrania, czyli przeglądu filmów o tematyce muzycznej. Na statku przemierzającym augustowskie jeziora zagra Maria Peszek, która za sprawą nowej płyty w tym roku długo nie schodziła z list przebojów polskich rozgłośni radiowych.

W połowie lipca na jeziorze Necko tradycyjnie ścigać się będą najlepsi piloci wodnej Formuły F1 H2O podczas międzynarodowych zawodów łodzi wytrzymałościowych XII Lotto Necko Endurance. Tydzień później w Augustowie królować będzie blues, a to za sprawą IV Augustowskiego Blues Marathonu, podczas którego 15-lecie pracy scenicznej świętować będzie Jan Gałach, skrzypek i kompozytor. W trakcie jubileuszu artysty wystąpią gościnnie m.in. Natalia Przybysz i Krystyna Stańko.

Lipiec zamykają XXI Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Byle Czym z Polskim Radiem Białystok. Augustowską rzekę Nettę, jak co roku, zapełnią oryginalne konstrukcje pływające z całej Polski, a na scenie zaśpiewa Kamil Bednarek.

W sierpniu 30-lecie pracy scenicznej w Augustowie obchodzić będzie zespół VooVoo, którego koncert uświetnią gościnne występy Anny Marii Jopek oraz Leszka Możdżera. Sierpień to także tradycyjnie święto muzyki alternatywnej, dlatego podczas trzeciej edycji AugustOFF Live Festiwal wystąpią m.in. Smolik, The Feral Trees, Clock Machine. Pod koniec wakacji przyglądać się będziemy zmaganiom strongmenów podczas Mistrzostw Europy Strongman do 105 kg.

We wrześniu swój setny jubileusz będzie obchodzić dzielnica Lipowiec, a impreza uświetniająca tę rocznicę sfinansowana zostanie, decyzją mieszkańców, ze środków budżetu obywatelskiego. Obfitujące w wydarzenia lato zamknie VI Półmaraton Augustowski, podczas którego na trasie 21,1 km rywalizować ze sobą będzie ponad 300 zawodników z kraju i z zagranicy.

Zapoznaj się z kalendarzem wydarzeń letnich w Augustowie w 2016 r.:

 

 

PLIKI

ZałącznikRozmiar
PDF icon Kalendarz wydarzeń letnich w Augustowie 163.73 KB