Jesteś tutaj

Trwa bezpłatny program sterylizacji psów i kotów w ramach ABO

Trwa bezpłatny program sterylizacji psów i kotów w ramach ABO

„Kocham – Nie rozmnażam Akcja Sterylizacja 2023”, to projekt, który zdobył 452 głosów w ramach Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. W poprzednim roku w ramach projektu Miasto Augustów zrealizowało ok. 300 zabiegów sterylizacji i kastracji. Takie działania zapobiegają niekontrolowanemu rozmnażaniu się zwierząt, a także zmniejszają ryzyko chorób układu rozrodczego i stabilizują układ hormonalny. Jeśli chcesz poddać swojego pupila bezpłatnej sterylizacji, pobierz wniosek i zapisz swojego psa lub kota na zabieg.

 

Augustowianie dbają o zwierzęta

„Kocham – Nie rozmnażam Akcja Sterylizacja 2023” to kolejna odsłona projektu, który w ABO cieszy się ogromną popularnością. W tej edycji otrzymał drugą największą liczbę głosów. To kolejna edycja ABO, w której mieszkańcy pokazali, że troszczą się o los swoich czworonożnych przyjaciół. W 2022 roku w ramach programu Miasto zrealizowało 300 zabiegów kastracji i sterylizacji. W tym roku zabieg został uzupełniony o wyposażenie zwierzaków w mikroczip, dzięki któremu będziemy mogli ograniczyć bezdomność zwierząt na terenie Augustowa.

Złóż wniosek

Usługę na zlecenie Miasta realizuje „Gabinet Weterynaryjny Michał Kur” zlokalizowany przy ul. Wierzbnej 1. Aby zapisać zwierzaka na zabieg, wystarczy pobrać, uzupełnić i dostarczyć wniosek do weterynarza, który udzieli instrukcji i wyznaczy termin. Program będzie trwał do 21 grudnia lub do wyczerpania środków przeznaczonych na jego realizację.

Koordynatorem zadania jest Pani Barbara Korzeniewska ze Stowarzyszenia Opieki nad Zwierzętami „Kudłacz”. W razie pytań zachęcamy do kontaktu: tel. 604 574 482.

 

GALERIA

PLIKI

ZałącznikRozmiar
PDF icon wniosek_abo_akcja_sterylizacja_2023.pdf428.61 KB