Jesteś tutaj

Tłumy na otwarciu placu zabaw na Błoniach

Tłumy na otwarciu placu zabaw na Błoniach

Po kilku miesiącach prac budowlanych mamy nowy plac zabaw na Błoniach. Efektowne miejsce dla najmłodszych otworzył w niedzielę Burmistrz Karolczuk wraz z licznie zgromadzonymi mieszkańcami.

 

Dzieciom się podoba

Na otwarcie przybyło wiele augustowskich rodzin z dziećmi. Rodzice spędzali czas głównie rozmawiając przy grillu i ciepłej herbacie, a najmłodsi bez wytchnienia testowali nowy plac. Huśtawki, bujaki, mostki, siatki i trampoliny przeżywały prawdziwe oblężenie. Najmłodsi mieszkańcy było zachwyceni również niebieskim piaskiem, który wypełnia spory fragment przestrzeni placu. Kiedy najmłodsi eksplorowali zakamarki placu i znajdowali kolejne kryjówki, seniorzy testowali urządzenia siłowni na świeżym powietrzu.

 

 - Dzisiejszy widok upewnia mnie w przekonaniu, że projekt placu jest strzałem w dziesiątkę. Uśmiechy najmłodszych są dowodem na to, że przy dobrej pogodzie plac będzie oblegany. Cieszę się, że wykonawca zdążył zakończyć prace na wiosnę. Zachęcam wszystkich mieszkańców do korzystania z placu nad Nettąmówił Burmistrz Karolczuk

 

Wielopokoleniowy piknik

Na niedzielny piknik przybyły całe rodziny. Nie tylko dzieci, ale również rodzice i dziadkowie chętnie korzystali z przygotowanych atrakcji. A można było nie tylko skorzystać z grilla, ale również wziąć udział w warsztatach tworzenie palm wielkanocnych.

Zgromadzeni zwracali uwagę nie tylko na fakt, że plac zabaw jest niezwykle efektowny i zawiera wiele urządzeń i atrakcji dla dzieci. Z pozytywnymi opiniami spotkała się również miękka, bezpieczna nawierzchnia oraz ogrodzenie w formie ławek, na których rodzice będą mogli komfortowo doglądać swoich pociech.

 

Koncepcja placu pochodzi z konkursu architektonicznego na zagospodarowanie Błoni. Swoimi kształtami plac nawiązuje do architektury Bazy Sportów Wodnych. Przywołuje myśl o żaglach i łodziach. Niebieski kolor piasku nawiązuje do błękitu wody.
 

 

Plac zabaw powstał w ramach zadania „Olimpijski Augustów- hale, boiska, bieżnie- rozbudowa infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w uzdrowisku” współfinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych- edycja I

Łączna wartość dofinansowania zadania 29 950 000 zł

 

 

GALERIA