Jesteś tutaj

Tak świętowaliśmy Dzień Ziemi w Augustowie

W ramach obchodów Dnia Ziemi instytucje na całym świecie podejmują różnorodne akcje na rzecz czystszej planety. W akcję po raz kolejny zaangażował się także Augustów. Nasze przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych posprzątali okoliczne tereny leśne i nauczyli się segregować odpady. Dorośli mieszkańcy zaangażowali się w Operację Czysta Rzeka. Wspólne sprzątanie było okazją do integracji na świeżym powietrzu, ale także przypomnieniem o tym, jak ważna jest ochrona środowiska i dbałość o nasze wspólne otoczenie.


Posprzątaliśmy lasy

Nasze szkoły i przedszkola w piątek sprzątały tereny leśne otaczające miasto. To wszystko w ramach Dnia Ziemi, który obchodzony jest na całym świecie 22 kwietnia. Burmistrz Mirosław Karolczuk wraz z Zastępcą Filipem Chodkiewiczem osobiście przekazali uczniom potrzebny sprzęt, podziękowali za podjęcie wyzwania i życzyli powodzenia.

W praktyczne lekcje ekologii i ochrony środowiska odbywające się na świeżym powietrzu z chęcia zaangażowali się nauczyciele, którzy dbają o świadomość naszych dzieci. 

Operacja Czysta Rzeka

Nie tylko uczniowie wzięli udział w akcji na rzecz ochrony środowiska. Dorośli mieszkańcy zaangażowali się w Operację Czysta Rzeka. Akcję rozpoczęliśmy na placu zabaw przy ulicy Ustronie. To właśnie stąd w sobotę rano wyruszyli dzielni augustowianie, którzy postanowili wspólnie zadbać o nasze otoczenie.

To już kolejna taka akcja w naszym mieście. Koło PZW w Augustowie co roku zaprasza wszystkich chętnych na akcję sprzątania brzegów oraz wód Kanału Augustowskiego na odcinku Augustów - Białobrzegi. W tym roku w Operacji Czysta Rzeka wzięło udział 40 uczestników, a akcja co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Pamiętajmy o planecie

Dzień Ziemi to doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o naszych obowiązkach wobec środowiska oraz o konieczności dbania o naszą planetę. Dzięki akcjom takim jak sprzątanie terenów leśnych czy brzegów rzek, uczymy się, jakie kroki powinniśmy podjąć, aby nasze środowisko było czystsze i bardziej przyjazne dla nas wszystkich. Warto pamiętać, że nawet małe zmiany przyczyniają się do poprawy stanu naszego środowiska. Robimy to dla przyszłych pokoleń.

GALERIA