Jesteś tutaj

Tak się zaczyna wakacje w Augustowie!

Tak się zaczyna wakacje w Augustowie!

W piątek nasza młodzież zostawiła w domu świadectwa szkolne i tłumnie przyszła bawić się na plażę miejską. Augustów Summer Start staje się tradycją rozpoczęcia wakacji w naszym mieście. Rok temu w letni klimat wprowadzili nas Wac Toja i Tedę, a w tym roku na scenie pojawili się Bracia Kacperczyk i raper Plan Be. Szansę na przedstawienie swojej twórczości otrzymali też lokalni artyści i DJ.

 

Czas na wakacje

Młodzi Augustowianie oficjalnie zakończyli rok szkolny i tym samym rozpoczęli wakacje. W piątkowy poranek nauczyciele rozdali swoim podopiecznym świadectwa, pożegnali się i złożyli życzenia dobrych wakacji. Piątkowy wieczór młodzież zarezerwowała na wspólną zabawę na placu przy amfiteatrze. Na scenie wystąpili młodzi lokalni wykonawcy: Graundon&SadeK, Wingover, Magdalena Molenda oraz The Boars. To była idealna okazja do zaprezentowania swojej twórczości swoim rówieśnikom. Imprezę współorganizowała grupa Młodzi Augustowianie oraz Radni Młodzieżowej Rady Miejskiej.

 

Gwiazdy wieczoru

Gwiazdą wieczoru byli bracia Kacperczyk - młody duet, w którym Maciek jest odpowiedzialny za tworzenie tekstów i ich wykonywanie oraz grę na gitarze, a młodszy brat Paweł gra na perkusji oraz zajmuję się produkcją. Bracia wydali właśnie nową płytę pod tytułem „ Kryzys wieku wczesnego” gdzie opowiadają o dorastaniu, funkcjonowaniu w ciężkim czasie lockdownu oraz o typowych młodzieńczych problemach. Drugą gwiazdą był raper Plan Be, znany młodej części społeczeństwa. PlanBe współpracował z największymi raperami na polskiej scenie, a jego utwory mają nawet 22 mln wyświetleń!

 

Głos Młodych

Młodzi Augustowianie czekali na kolejny koncert z okazji rozpoczęcia wakacji. Jak mówią:

- Nareszcie żeby poświętować rozpoczęcie wakacji, możemy zostać w Augustowie i bawić się przy muzyce zespołów, których słuchamy na co dzień.

- To najlepsze wydarzenie dla młodzieży w Augustowie. Nie możemy doczekać się kolejnej edycji.

 

Dzień zakończenia roku zawsze jest pełen emocji. Cieszymy się, że nasza młodzież bezpiecznie bawiła się podczas Augustów Summer Start 2k22 i nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

GALERIA