Jesteś tutaj

Świętowaliśmy razem! Dni Augustowa 2024 za nami

Mieszkańcy oraz odwiedzający nas goście cieszą się wspomnieniami, jakie pozostawiły po sobie Dni Augustowa 2024. Radosna atmosfera, spotkania z przyjaciółmi, atrakcje oraz muzyka na świeżym powietrzu. Odnotowaliśmy frekwencję na medal. Kult i Czerwone Gitary mają wielu fanów w Augustowie. Podczas obchodów urodzin Augustowa każdy znalazł coś dla siebie.

Legendy rocka i polscy Beatlesi w Augustowie

Podczas tegorocznych Dni Augustowa mieszkańcy miasta mieli okazję przekonać się o charyzmie Kazika Staszewskiego i jego zespołu. Kult przyciągnął tłumy na Błonia nad Nettą. Nic dziwnego - ponieważ to właśnie mieszkańcy wybrali ich jako gwiazdę Dni Augustowa 2024. Po koncercie możemy powiedzieć jedno: to nie gwiazdy, a legendy!

Dzień wcześniej na Rynku Zygmunta Augusta zagrał także zespół Czerwone Gitary, których od lat określa się mianem polskich beatlesów. 
 

Zasłużony dla Augustowa

 

Tuż przed piątkowym koncertem Burmistrz Mirosław Karolczuk wraz z przewodniczącym Rady Miasta Dariuszem Ostapowiczem wręczyli Medal za Zasługi dla Miasta Augustowa. Wyróżnienie to otrzymał augustowski poeta Erazm Stefanowski, który od wielu lat przyczynia się do rozwoju kultury i życia społecznego miasta.
 

- Dziękuję za nieoceniony wkład w promocję naszego miasta. Jestem dumny, że mogę wręczyć ten zaszczytny medal Erazmowi Stefanowskiemu autorowi m.in. tomu „Za grosz świętości”, który za swoją twórczość wielokrotnie był wyróżniany nagrodami literackimi – powiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

Wspólne świętowanie

Pogoda dopisywała przez cały weekend. Mieszkańcy i nasi korzystali z wielu atrakcji. Każdy mógł skosztować tureckich specjałów w plenerowej Cukierni u Turka, wziąć udział w inspirujących spotkaniach: z Zofią Piłasiewicz autorką powieści ”Ślad Tygrysicy” oraz we wspomnieniu Izabelli Cywińskiej i jej związku z Augustowem podczas 50 lat małżeństwa artystycznego z Januszem Michałowskim, pokazach motoryzacji: SPOT motoryzacyjny z ACS Augustów Car Spotting oraz pokaz zabytkowych aut z Podlaskim Moto Retro. Najmłodsi, zaś korzystali z atrakcji przygotowanych na Dzień Dziecka: Wodnego Toru Przeszkód na naszym basenie, kolejnej edycji Profilaktycznego Dnia Dziecka, który odbył się na placu przy naszym amfiteatrze oraz w zawodach w wędkarstwie spławikowym.

 

Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w organizację tych wydarzeń. Przed nami kolejne imprezy z bogatego kalendarza imprez, który poznacie lada moment.

 

 

GALERIA