Jesteś tutaj

Światowa czołówka motorowodniaków ścigać się będzie po jez. Necko w Augustowie

W najbliższy weekend, 8-10 lipca 2016 r. w Augustowie już po raz dwunasty rozgrywane będą Mistrzostwa Świata Łodzi Wytrzymałościowych Necko Endurance. To widowiskowe zawody, podczas których mistrzowie świata F1 H20 ścigają się po wodzie z prędkością ponad 200 km/h!
 
Necko Endurance uznawana jest za jedną z najlepszych imprez motorowodnych w Europie. Są to jedyne tego typu zawody organizowane w Polsce. Bolidy, kwalifikowane w trzech klasach o różnej mocy i pojemności silników, przez 6 godzin okrążają jezioro Necko - wygrywają te zespoły, które w tym czasie dokonają największej ilości okrążeń.
 
W tegorocznych zawodach Necko Endurance startować będzie 16 ekip - wśród nich obecni mistrz świata F1H20 Francuz Philippe Chiappe i wicemistrz świata Włoch Alex Carelli oraz Thani al Quemzi z Arabii Saudyjskiej i Shaun Torrente z USA.
 
Pełne emocji widowisko każdego roku przyciąga nad jezioro Necko do Augustowa rzesze kibiców, którzy z napięciem obserwują mknące po wodzie bolidy. Wodna Formuła 1 to masa adrenaliny, najlepsze motorowodne maszyny, niezwykłe prędkości osiągane na wodzie i wyjątkowe, sportowe wydarzenie, w którym trzeba wziąć udział!
 
Oficjalne otwarcie Mistrzostw odbędzie się w piątek, 8 lipca o godz. 19.00 w amfiteatrze. W sobotę, 9 lipca zawody trwać będzą od godz. 9.00 do 15.00, a w niedzielę wyścig finałowy odbywać się będzie w godz. 11.00 - 17.00. Każdego dnia, po zawodach, w amfiteatrze prowadzone będą ceremonie medalowe.

GALERIA

Plakat Necko Endurance

PLIKI

ZałącznikRozmiar
Image icon Plakat Necko Endurance187.69 KB