Jesteś tutaj

Rusza miejski program "Azymut Przygoda!"

Każde dziecko uczące się w miejskich szkołach otrzyma szansę na przeżycie przygody i poznanie ważnych augustowskich aktywności. W programie zajęć skierowanych do augustowskich dzieciaków znalazły się spływy kajakowe, zajęcia na nartach wodnych, żeglarstwo i leśna szkoła przetrwania. Projekt w całości finansuje Miasto Augustów.

 

Razem po przygodę i umiejętności

Program „Azymut przygoda!” to nowa forma dodatkowych zajęć dla młodych augustowian. Dzięki niemu dzieci zdobędą ważne doświadczenia, których nie dostarczają im na co dzień zajęcia szkolne. Wszystkie zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy i trenerzy. Jednym z celów „Azymutu Przygoda” jest sprawienie, aby każde augustowskie dziecko miało za sobą pierwszy spływ kajakowy, rejs pod żaglami, pływanie na nartach wodnych oraz umiało bezpiecznie poradzić sobie w puszczy.

 

Augustów daje nam wymarzone warunki do korzystania z jezior, rzek i lasów. Dzięki programowi „Azymut przygoda!” każde augustowskie dziecko otrzyma szansę spróbowania naszych typowych aktywności. Popłynie na spływ kajakowy, spróbuje nart wodnych na wyciągu, ale też pozna podstawy leśnego surwiwalu. To szansa na przygodę, aktywność w terenie i zyskanie porcji nowych umiejętności

wyjaśnia Filip Chodkiewicz Zastępca Burmistrza.


Nie tylko ławki i tablica

Wiadomo nie od dziś, że aktywne i praktyczne zajęcia, to najlepsza forma nauki. Dlatego Miasto Augustów rozwija zainteresowania uczniów, zachęca ich do wstania od komputera i skorzystania z naturalnego bogactwa - wspaniałej przyrody otaczającej nasze miasto.

Wszystkie augustowskie dzieciaki powinny bezpiecznie spróbować aktywności, z których uprawiania słynie Augustów. Dlatego zdecydowałem, że lekcje w naszych szkołach nie będą odbywały się tylko przed tablicą. Dzieciaki, pod okiem profesjonalistów, poznają nowe aktywności na wodzie i w lesie. To pierwsza, pilotażowa edycja programu, który na pewno będziemy rozwijać

powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

 

Przyszłe pasje

„Azymut przygoda!” daje szanse na zdobycie nowej pasji. Dla wielu uczniów zajęcia będą pierwszym kontaktem z kajakami, żeglarstwem, czy nartami wodnymi. Dla części z nich może to być początek nowej pasji i przygody.

Program zakłada, że co roku Miasto Augustów ufunduje i przeprowadzi zajęcia:
- Podstawy żeglowania – dla klas IV
- Podstawy kajakarstwa i kajakarstwa sportowego – dla klas V
- Narciarstwo wodne – dla klas VI
- Las i szkoła przetrwania – dla klas VII
- Spływ kajakowy – dla klas VIII

Pilotaż programu właśnie rusza. Weźmie w nim udział niemal 1300 uczniów.

 

GALERIA