Jesteś tutaj

Rowerem bezpiecznie i komfortowo z Augustowa do Suwałk. Powstaje projekt ścieżki

Rowerem bezpiecznie i komfortowo aż do Suwałk! Urząd Marszałkowski właśnie podpisał umowę na zaprojektowanie ścieżki rowerowej. W wydarzeniu udział wziął Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. Gotowy projekt techniczny pozwoli znaleźć wykonawcę i rozpocząć prace budowlane.

 

Pierwszy krok

8 czerwca w Szczebrze oficjalnie podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy drogi i budowę ścieżki w ciągu drogi wojewódzkiej nr 662 na trasie Augustów – Suwałki. Projekt techniczny pozwoli na zlecenie budowy, dzięki której nasi mieszkańcy będą mogli skorzystać z wygodnej trasy rowerowej. 

Dziękuję za zaproszenie na oficjalne podpisanie umowy, cieszę się, że Pan Marszałek Kosicki reprezentowany dziś przez Radnego Pawła Wnukowskiego, dba o mieszkańców naszego regionu. Nie mogę doczekać się aż nasi mieszkańcy będą mogli bezpieczenie rowerem dotrzeć do Suwałk, a później oczywiście z powrotem do Augustowa - mówi Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa

 

Trasa ważna dla całego regionu

Budowa ścieżki, to inwestycja ważna z punktu widzenia mieszkańców Augustowa, ale i całego regionu. Cieszymy się, że niedługo będziemy mogli bezpiecznie i wygodnie pojechać w kierunku Suwałk rowerem. Nowy szlak wzbogaci cały nasz region.  

 

– Dziś jesteśmy w tym miejscu nieprzypadkowo, bo orędownikiem tej trasy od wielu lat jest mieszkaniec Szczebry Waldemar Jedliński, członek zarządu powiatu augustowskiego. Chciałbym również podziękować za zaproszenie Wicemarszałkowi Województwa Podlaskiego Markowi Olbrysiowi oraz Pani Wójt gminy Nowinka Teresie Strękowskiej. Dziękuję wszystkim, którzy poparli tę inicjatywę - dodaje Burmistrz Karolczuk

 

Będzie komfortowo i bezpiecznie

Dzięki tej inwestycji mieszkańcy Augustowa będą mogli bezpiecznie i komfortowo jeździć rowerem aż do samych Suwałk. Dzisiaj, podróżowanie tą trasą jest bardzo niebezpieczne. Duży ruch samochodowy oraz wąskie i nierówne pobocze dla rowerzystów utrudniają podróżowanie. Przebudowa ponad 22 kilometrów trasy pozwoli na długie, bezpieczne i wygodne wycieczki rowerowe.

 

GALERIA