Jesteś tutaj

Przebudowa Rynku Zygmunta Augusta – komunikat o utrudnieniach w ruchu

Przebudowa Rynku Zygmunta Augusta została podzielona na pięć etapów, aby trudności związane z ruchem w centralnym punkcie miasta były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców i przyjezdnych.

Na załączonej mapie poglądowej kolorami oznaczone zostały kolejne etapy przebudowy Rynku Zygmunta Augusta, która (zgodnie z umową) potrwa do 30 lipca 2016 r. Wykonawca deklaruje jednak, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby inwestycja zakończyła się jeszcze przed terminem przewidzianym w umowie.

Wprowadzona na czas inwestycji tymczasowa organizacja ruchu drogowego zakłada następujące objazdy:

  1. Objazd z ulicy 3-go Maja do ulicy Wojska Polskiego ulicami Kościelną i Mickiewicza
  2. Objazd z ulicy 3-go Maja do ulicy Mostowej ulicami Kilińskiego i Młyńską
  3. Objazd z ulicy Mostowej do ulicy Rynek Zygmunta Augusta ulicami Nowomiejską i Wierzbną
  4. Objazd z ulicy Wierzbnej do ulicy Zygmuntowskiej ulicami Łazienną i Szkolną
  5. Objazd do ulicy Wojska Polskiego z ulicy Rajgrodzkiej ulicami Polną i Żabią

Jednocześnie, Zakład Komunikacji Miejskiej „Necko” informuje, że na czas inwestycji przystanek Rynek Zygmunta Augusta przeniesiony zostaje na ul. Kościelną i ul. Jonkajtysa. Autobusy linii nr 2 jadące w kierunku pływalni z ul. 3 Maja zatrzymują się na ul. Kościelnej. Autobusy linii nr 2 jadące w kierunku ul. Tartacznej zatrzymują się na ul. Jonkajtysa. Autobusy komunikacji miejskiej linii nr 1 zatrzymują się na przystanku zastępczym przy ul. Jonkajtysa.

Przewoźnik Voyager Trans na czas przebudowy Rynku przenosi swój przystanek w Augustowie z Rynku Zygmunta Augusta na ul. Jonkajtysa (przejście od ul. Żabiej przy budynku Urzędu Skarbowego).

Za utrudnienia raz jeszcze serdecznie przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość. Przebudowa Rynku Zygmunta Augusta – etap III dopełni krajobraz centrum miasta o w pełni estetyczny wygląd na każdym odcinku.

Projekt „Przebudowy ulicy Rynek Zygmunta Augusta w Augustowie – etap III” to koszt blisko 2 mln zł, z czego 50% całości inwestycji współfinansowane jest ze środków Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

GALERIA