Jesteś tutaj

Podziękowania – Powszechny Spis Rolny 2020

Wszystkim rolnikom indywidualnym i przedstawicielom gospodarstw osób prawnych, którzy wypełnili swój ustawowy obowiązek i dokonali spisu rolnego pragnę serdecznie podziękować. Podziękowania  należą  się  wszystkim  rolnikom  za  świadome  podejście  i  udział w Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

Słowa podziękowania kieruję również do rachmistrzów spisowych, którzy w tym trudnym czasie pandemii wykonali swoją pracę wzorcowo a także do pracowników Urzędu Miejskiego w Augustowie, którzy organizowali i koordynowali całość prac spisowych.

Dodatkowo kilka informacji o zakończonym dla Gminy Miasto Augustów Powszechnym Spisie Rolnym 2020.

  1. Powszechny Spis Rolny trwał od 1 września do 30 listopada 2020 r. i był obowiązkowy.
  2. Gospodarstwa spisywane były wg stanu na dzień 1 czerwca 2020 r.
  3. Do spisania było łącznie 713 gospodarstwa w tym: 708 gospodarstw indywidualnych i 5 gospodarstw osób prawnych.
  4. W Gminie Miasto Augustów nad całością prac związanych ze Spisem Rolnym czuwał Gminny Komisarz Spisowy czyli Burmistrz Miasta Augustowa wraz z Gminnym Biurem Spisowym.
  5. Od 1 września 2020 r. w siedzibie Urzędu Gminy było zapewnione stanowisko komputerowe dla rolników do spisania się w ramach samospisu internetowego.
  6. Jeśli ktoś nie posiadał dostępu do internetu mógł spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową.
  7. Jeżeli ktoś nie spisał się samodzielnie, to kontaktował się z nim rachmistrz spisowy i przeprowadzał wywiad telefonicznie lub bezpośredni.
  8. Gminne Biuro Spisowe było w stałym kontakcie z rachmistrzami spisowymi oraz z koordynatorami prac spisowych z Urzędu Statystycznego.
  9. Na terenie naszej gminy spisu dokonało 712 rolników (99,86 %).

 

Gminny Komisarz Spisowy

Burmistrz Miasta Augustowa

                      /-/

       Mirosław Karolczuk