Jesteś tutaj

Piknik rodzinny w Augustowie. Ostatni weekend wakacji spędźmy razem na Błoniach nad Nettą

Już jutro piknik rodzinny na Błoniach nad Nettą. W programie darmowe atrakcje i zabawy dla dzieci. Piknik ma na celu promocję projektu „Cyfrowa Gmina" finansowanego z Funduszy Europejskich. Spotkajmy się na Błoniach nad Nettą, by razem uczcić ostatni weekend wakacji.

Darmowe atrakcje dla najmłodszych

Atrakcje i zabawy dla najmłodszych rozpoczynamy już od godziny 11:00. W programie m.in. giga-kolorowanie o tematyce cyfryzacji, malowanie twarzy, kącik malucha, drewniane gry plenerowe, zabawy ruchowo-taneczne z animatorami, skręcanie balonów oraz dmuchaniec.

Szczególnie zachęcamy do udziału w warsztatach robotycznych, które przygotowało Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Dwie trenerki zapewnią fascynującą naukę przy użyciu najnowszej technologii.

Planowane atrakcje dla dzieci dostępne będą przez cały czas trwania wydarzenia, czyli aż do godz. 17:00.

Inwestycje w Augustowie dzięki „Cyfrowej Gminie"

Wydarzenie ma na celu promocję projektu "Cyfrowa Gmina", finansowanego z Funduszy Europejskich. Podczas pikniku Minister Adam Andruszkiewicz, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji oraz Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk opowiedzą o zrealizowanych dzięki programowi inwestycjach w naszym mieście.

W ramach projektu "Cyfrowa Gmina" zakupiliśmy sprzęt do wszystkich zespołów szkolno-przedszkolnych w Augustowie: laptopy, zestawy komputerowe, rzutniki, tablice multimedialne i urządzenia wielofunkcyjne. Rozbudowaliśmy również internetowy portal mieszkańca o płatności elektroniczne, podatki i odpady, a także zwiększyliśmy cyberbezpieczeństwo Urzędu Miejskiego w Augustowie.

Zapraszamy na rodzinny piknik. Spotkajmy się na Błoniach nad Nettą, by razem uczcić ostatni weekend wakacji.

GALERIA