Jesteś tutaj

Parada wyścigowych łodzi F2H2O na Netcie rozpocznie Mistrzostwa Świata w Augustowie

Parada wyścigowych łodzi F2H2O na Netcie rozpocznie Mistrzostwa Świata w Augustowie.

Już dziś, w piątek 22 lipca w Augustowie rozpoczną się Mistrzostwa Świata Formuły 2. Grand Prix of Poland otworzy parada łodzi. Bolidy wpłyną z Necka w Nettę, aby zaprezentować się kibicom zgromadzonym na bulwarach. Dopłyną aż do wysokości naszej Bazy Sportów Wodnych. Dla fanów szybkich maszyn to nie lada gratka. Z bliska zobaczyć będzie można zawodników i łodzie potrafiące rozpędzić się do 200 km/h, a setkę osiągające poniżej 4 sekund. Augustowskie bulwary będą idealny miejscem, aby im się przyjrzeć.

Grand Prix of Poland UIM F2 World Championship

W sobotę na Necku ruszają widowiskowe wyścigi eliminacyjne 1 na 1. Wielki finał Grand Prix rozegrany zostanie w niedzielę. Wyścigi F2H2O to widowiskowe wydarzenie. Na liście startowej są piloci z całego Świata! W tym znany augustowianom Bartłomiej Marszałek - Polak, który na co dzień ściga się w mistrzostwach świata wodnej Formuły 1 (F1H2O).

 

Promotorzy cyklu MŚ Formuły 2 mówią stanowczo, że bolidy mają na wodzie lepsze osiągi niż Lamborghini Murcielago LP640 czy Mercedes SLR McLaren. Czy potrzeba większej zachęty, żeby zobaczyć to na żywo?

GALERIA