Jesteś tutaj

Odwiedź Augustów w długi weekend majowy!

W długi weekend majowy świętować będziemy 459-lecie istnienia miasta (Augustów założony został w 1557 roku przez króla Zygmunta II Augusta) podczas radosnych Dni Augustowa. W piątek, 27 maja w augustowskim amfiteatrze odbędzie się koncert zespołu Raz, Dwa, Trzy - kapeli, która od 1990 roku cieszy Polaków brzmieniem łączącym elementy rocka, jazzu, folku i poezji śpiewanej, jak również zachęca do głębszej refleksji dojrzałymi tekstami. Koncert gwiazdy wieczoru - Raz, Dwa, Trzy zostanie poprzedzony występem augustowskiego zespołu AQQ - Augustowskiej Floty Śpiewającej oraz wręczeniem medalu „Za zasługi dla miasta Augustowa”.

W sobotę, w ramach obchodów Dni Augustowa nad jez. Necko odbędzie się pokaz iluzjonistów - Karola Sanetti i Rafała Walusza. Zaraz po nim w augustowskim amfiteatrze wystąpi kabaret Widelec.

A w niedzielę odbędzie się radosny Marsz dla Życia i Rodziny, któremu towarzyszyć będą miejskie obchody Dnia Dziecka. Na placu przy augustowskim amfiteatrze o godz. 13.30 rozpocznie się piknik rodzinny, podczas którego na dzieci, młodzież i rodziców czekać będzie moc atrakcji, m.in. paintball i gry terenowe. Piknik zakończy się koncertem Małej Orkiestry Dni Naszych.

Miłośników sportu z pewnością przyciągnie Water & Snow Festiwal 2016, czyli zawody w slalomie na nartach wodnych, które odbędą się w niedzielę w zatoce Tartacznej nad jez. Białym.

Znawców sztuki kulinarnej i smakoszy zapraszamy na Kolację z Szefami, tj. pokazy kulinarne czterech znanych szefów kuchni: Roberta Sowy, Rafała Targosza, Teo Vafidisa, Marcina Budynka. Mistrzowie kuchni na oczach widzów przygotowywać będą wymyślne dania z ryb słodkowodnych i morskich. Pokazy kulinarne połączone z degustacją odbywać się będą od czwartku do niedzieli w Tawernie Marina Borki o godz. 19.00.

W długi weekend majowy odbędą się także wydarzenia kulturalne organizowane w Miejskim Domu Kultury w Augustowie. W sobotę, 28 maja zapraszamy na wernisaż malarstwa Marii Roszkowskiej, pn. „Espresso na papierze”, podczas którego będzie można wziąć udział w warsztatach malowania kawą. Natomiast w niedzielę, 29 maja odbędzie się spotkanie literackie z cyklu „Lektura obowiązkowa”, którego gościem specjalnym będzie Michał Książek, reporter i przewodnik syberyjski, nominowany do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Propozycje Augustowa to idealny plan na rodzinny, aktywny i słoneczny długi weekend!

Więcej szczegółów: www.augustow.pl

GALERIA

Dni Augustowa 2016 r.