Jesteś tutaj

Nowy pomost na Bielniku

Koniec formalności. Czas na budowę nowego pomostu na plaży Bielnik. Mamy wszystkie zgody, a tuż po sezonie wystartują prace. Burmistrz Mirosław Karolczuk podpisał umowę z wykonawcą. W kolejne lato dzielnica Borki będzie miała już swój nowy i bezpieczny pomost. Nadzór budowlany nakazał rozbiórkę poprzedniej konstrukcji ze względu na jej zły stan techniczny. 

 

Miejska plaża

Zmiany na plaży Bielnik opóźniał wieloletni proces o własność pomostu, do którego prawa rościły sobie osoby trzecie. Już w roku 2015 r. ówczesny Burmistrz Augustowa zlecił projekt rozbiórki pomostu, a w 2017 r. podjął próbę uzyskania pozwolenia. Wojewoda Podlaski pozostawił wniosek bez rozpatrzenia, bo proces sądowy o stwierdzenie własności był jeszcze w toku.

Po latach wyrok sądu ostatecznie potwierdził własność Miasta. Gdy tylko otrzymaliśmy potwierdzenie, opracowaliśmy projekt zagospodarowania terenu i uzyskaliśmy pozwolenia na budowę nowego i bezpiecznych pomostu.

 

Bielnik zyska nowy blask

Plaża Bielnik odzyska swoje funkcje wypoczynkowe i turystyczne. Budowa nowego pomostu rozpocznie się tuż po sezonie. Wcześniej musieliśmy przejść skomplikowane procedury, które były związane z Programem Ochrony Natura 2000, uzyskaniem operatu wodno-prawnego, zgody Konserwatora Zabytków i pozwolenia na budowę.

  • Pomost na Borkach będzie wygodny i na pewno spodoba się naszym mieszkańcom. Pora przywrócić świetność Bielnikowi. Ciszę się, że budowa ruszy jeszcze w tym roku – wyjaśnia Burmistrz Mirosław Karolczuk