Jesteś tutaj

Nowy augustowski mural odsłonięty

Kolejny mural ozdobił Augustów. Oficjalnie odsłoniliśmy dzieło na bloku przy ul. Śródmieście 2. Praca przedstawia Generała Ignacego Prądzyńskiego - projektanta i pierwszego budowniczego Kanału Augustowskiego. Mural powstał dzięki współpracy Miasta Augustów i Wód Polskich. Przeprowadziliśmy otwarty konkurs, w którym każdy mógł zaproponować swój projekt upamiętniający 200-lecie rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego. Komisja konkursowa wybrała pracę przedstawiającą Generała Ignacego Prądzyńskiego.
 

200-lecie rozpoczęcia budowy Kanału Augustowskiego

200 lat temu polski inżynier gen. Ignacy Prądzyński rozpoczął prace nad projektem i budową Kanału Augustowskiego. Miasto Augustów oraz Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie postanowiły upamiętnić ten fakt ogłaszając konkurs na zaprojektowanie i namalowanie muralu. Spośród wielu prac komisja wybrała właśnie portret Generała.

- Cieszę się, że opowiadamy historię w sposób, który jest atrakcyjny dla kolejnych pokoleń. Mural z wizerunkiem Generała Prądzyńskiego na pewno zachęci do odświeżenia wiedzy o Kanale Augustowskim – mówi Burmistrz Mirosław Karolczuk

 

Razem możemy więcej

26 października oficjalnie odsłoniliśmy nowy mural, który powstał w ramach współpracy Miasta Augustów i Państwowego Gospodarstwa Wodnego „Wody Polskie”.

- Gratuluję i dziękuję artystkom, które zaprojektowały mural, wygrały konkurs i wreszcie przeniosły dzieło z kartki na ścianę bloku. Dziękuję także Panu Mirosławowi Markowskiemu - Dyrektorowi Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku za pomysł i współpracę. Myślę, że przed nami wiele kolejnych okazji do wspólnego działania dodał Burmistrz Augustowa

GALERIA