Jesteś tutaj

Nagroda Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla Teresy Kaczorowskiej za książkę "Obława augustowska"

Przy uzasadnieniu werdyktu podkreślano, że nagroda jest bardzo zasłużona, gdyż temat Obławy Augustowskiej od 70 lat jest bardzo zaniedbany przez dziennikarzy, pisarzy i filmowców. Autorkę książki Teresę Kaczorowską chwalono za skuteczną pracę reportera i odnalezienie świadków historii ocalałych z Obławy Augustowskiej.

Teresa Kaczorowska, odbierając nagrodę, podziękowała obecnemu na gali burmistrzowi Augustowa Wojciechowi Walulikowi za zainspirowanie jej do podjęcia tematu i napisania książki.

– Jestem niezwykle dumny, że praca pani Kaczorowskiej zdobyła uznanie tak prestiżowego grona dziennikarzy zrzeszonych w Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. – podkreśla Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa, relacjonując galę SDP – Nagroda dla pani Kaczorowskiej to wielkie wyróżnienie i docenienie książki, która w sposób znaczący przyczynia się do popularyzacji wiedzy i prawdy o wydarzeniach, które zapisały się krwawą kartą w historii ziemi augustowskiej, suwalskiej, sejneńskiej i sokólskiej. Tematu, który dla mieszkańców Augustowa jest wciąż żywą, choć niewyjaśnioną historią.

Autorce książki „Obława Augustowska” Teresie Kaczorowskiej gratulujemy sukcesu i życzymy dalszej wytrwałości w patriotycznej służbie naszemu narodowi.

GALERIA