Jesteś tutaj

Moc wakacyjnych wydarzeń. Tak spędziliśmy długi weekend w Augustowie

Koncertowo, pysznie i aktywnie – tak było podczas minionego długiego weekendu w Augustowie. Za nami niezapomniane sportowe emocje, różnorodne koncerty, dreszczyk adrenaliny dla fanów motoryzacji, niezapomniana uczta dla sympatyków streetfoodu oraz atrakcje dla dzieci i dorosłych. Powspominajmy razem imprezy z minionego weekendu!

 

V Augustowski Uliczny GO-Teatr

Za nami kolejna edycja imprezy, podczas której jesteśmy aktywnymi świadkami niezwykłych widowisk dla dzieci i dorosłych. W niedzielę Augustów stał się ogromną sceną teatralną na których wystąpiły rozmaite grupy prezentujące przedstawienia pełne fantazji i poezji!

Było fantastycznie! To była ogromna dawka humoru, pokłady pozytywnej energii oraz doskonała zabawa dla wszystkich. Po raz kolejny wspólnie daliśmy się wciągnąć w magiczny świat sztuki!

Dziękujemy za tak ciepłe i entuzjastyczne przyjęcie kolejnej edycji augustowskiego festiwalu Go-Teatr! To wielka przyjemność tworzyć imprezę dla tak wspaniałej publiczności! Każda z grup przedstawiła bardzo ciekawy repertuar. Za nami wiele kolejnych, niezapomnianych wrażeń. Widzimy się za rok!
- powiedziała Justyna Krzywińska ze Stowarzyszenia Grupa Otwarta Augustów

 

ACS - Augustów Car Spotting

Impreza, na którą fani motoryzacji czekają cały rok! To już tradycja, że uczestnicy zjeżdżają latem z różnych stron Polski do Augustowa, aby spotkać się z mieszkańcami i podzielić się z nimi swoją pasją.

To była wyjątkowa okazja do zobaczenia z bliska piekielnie szybkich, ale również rzadkich i pięknie odrestaurowanych aut. W Augustowie mogliśmy podziwiać niezwykłe unikaty! Był też stunt show oraz konkursy dla uczestników.

 

Festiwal Smaków Food Trucków

Już po raz trzeci do naszego miasta zawitały Food Trucki, które zabrały mieszkańców w kulinarną podróż dookoła świata. Oczywiście nie zabrakło streetfoodowych klasyków, takich jak burgery, hot dogi i belgijskie frytki, ale była też różnorodna kuchnia świata!

Miłośnicy smaków azjatyckich próbowali wyraziście doprawionych makaronów z woka, pierożków dim sum i jiaozi. Fanów ostrości zadowoliły meksykańskie tacos i quesadillas. Z kolei amatorzy niecodziennych dań smakowali gruzińskich chinkali i chaczapuri, bajgli z szarpanym mięsem i bagietek z pulpecikami.  Oprócz doznań smakowych imprezę uzupełniły przygotowane atrakcje dodatkowe dla najmłodszych!

 

Lotto Netta Cup

W sobotnie popołudnie w Augustowie gościliśmy Lotto Netta Cup czyli konkurs skoczków na nartach wodnych za motorówką. Widowiskowe zawody na rzece Netta mogli oglądać wszyscy spacerujący tego dnia po augustowskich bulwarach.

To była niepowtarzalna okazja, aby z bliska podziwiać czołowych narciarzy wodnych w akcji. W ramach turnieju odbył się pokaz skoków dziennych i nocnych. W zawodach dziennych wśród kobiet najlepsza była Zuzanna Polkowska. Wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się Kamil Borysewicz.

 

AugustOFF Festiwal 2022

W piątek wystartowało czterodniowe muzyczne święto, które było doskonałą okazją do spotkań z alternatywnym brzmieniem w różnorodnym wydaniu.

Podczas imprezy augustowianie mogli wziąć udział w koncercie Spiętego (członek Lao Che) na statku, koncercie zespołu BOKKA, bawić się w strefie chilloutu na Błoniach lub wysłuchać transmisji koncertu Luciano Pavarottiego w londyńskim Hyde Parku.

 

Nasze miasto docenione na łamach ogólnopolskiej redakcji

Z okazji do odpoczynku w Augustowie skorzystał też Redaktor portalu onet.pl! Jak się okazało, długi  weekend stał się doskonałą okazją do stworzenia reportażu z pobytu w naszym mieście. Autor opisuje tę sentymentalną podróż do naszego miasta niezwykle ciepło i pozytywnie!

Redaktor chwali m.in. rowerowe wycieczki po Augustowie, docenia uroki naszego miasta, tutejszych plaż, mnogość imprez i potrawy w augustowskich restauracjach. Piotr Halicki opisuje także wizytę przy posągu Gołej Zośki i rzeźby Marii Koterbskiej.

Zachwyt w redaktorze wzbudził m.in. park na Rynku Zygmunta Augusta:
„Po kolejnych przypadkach zabetonowania głównego placu w różnych miastach w Polsce, rynek augustowski jest niczym światełko w tunelu. Piękne drzewa, zieleń, urokliwe ławeczki, fontanna. Wokół parku i rynku rozlokowały się zabytkowe kamieniczki.”

Cały artykuł przeczytasz tutaj: https://wiadomosci.onet.pl/bialystok/augustow-czy-to-miasto-wciaz-jest-s...

 

GALERIA