Jesteś tutaj

Maria Peszek i sentymentalna podróż do epoki Dzieci Kwiatów – w Augustowie rusza Kinogranie, czyli trzecia edycja przeglądu filmów o tematyce muzycznej

Podczas tegorocznej edycji Kinogrania wyemitowanych zostanie pięć filmów, z czego jeden z nich – niemy – z muzyką na żywo. Festiwal Kinogranie w środę, 29 czerwca otworzy film „Easy rider” w reżyserii Dennisa Hoppera z 1969 r., który opowiada o podróży motocyklowej przez Stany Zjednoczone dwójki hipisów. Następnie wyemitowany zostanie film biograficzny z 2015 r. „Janis” przedstawiający historię legendy amerykańskiej sceny muzycznej Janis Joplis. Późnym wieczorem w Ogródku pod Jabłoniami obejrzymy film niespodziankę od znanego dziennikarza muzycznego Trójki Piotra Metza.

W czwartek, 30 czerwca drugi dzień festiwalu otworzy koncert „Let the sunshine in” w wykonaniu Augustowskiej Fabryki Dźwięku – tym razem nasi lokalni artyści przygotowali występ pełen energii i rockowego brzmienia ze wspomnieniem przełomu lat 60-tych i 70-tych, czyli epoki Dzieci Kwiatów. Zaraz po koncercie zostanie wyemitowana adaptacja jednego z najbardziej znanych broadwayowskich musicali – film „Hair” w reżyserii Milosa Formana z 1979 r. będzie okazją do nostalgicznej podróży do czasów hipisowskiej radości i wolności.

W piątek, 1 lipca na statku przemierzającym augustowskie jeziora odbędzie się niezapomniany i zupełnie wyjątkowy koncert Marii Peszek. Maria Peszek, zdobywczyni trzech Fryderyków, w 2016 roku wydała nową płytę „Karabin” – utwory z nowej płyty przez wiele tygodni okupowały szczyty radiowych list przebojów. Maria Peszek przyjedzie do Augustowa zaraz po swoim występie na największym polskim festiwalu muzycznym, czyli Open’er Festival.

Na zakończenie Kinogrania, w sobotę, 2 lipca czeka nas niezwykle ciekawe i oryginalne wydarzenie. W amfiteatrze nad jeziorem Necko odbędzie się projekcja niemego filmu sci-fi „Aelita” z muzyką na żywo do filmu w wykonaniu zespołu Pustki – jednego z najbardziej uznanych w ostatnich latach na polskiej scenie muzycznej. Radziecki film w połączeniu z muzyką filmową Pustek zyskuje zupełnie nowy sposób narracji. Połączenie 90-letniego dzieła ze współczesną muzyką tworzy nową jakość, która podczas dotychczasowych wykonań na żywo przekonała i zjednała wielu kinomanów i fanów muzyki.

Serdecznie zapraszamy na święto filmu i muzyki do Augustowa – zapewniamy niezapomniane wrażenia podczas nostalgicznej podróży do przełomu lat 60-tych i 70-tych!

 

GALERIA

Kinogranie