Jesteś tutaj

Łowcy Nagród

Podlaski Konkurs Piosenki „AKOLADA” to konkurs dla dziecięcych i młodzieżowych zespołów muzycznych z województwa podlaskiego, który odbywa się rokrocznie od trzynastu lat. Uczestnicy konkursu prezentują się z dowolnym programem muzycznym.

Reprezentanci Augustowa wzięli udział we wszystkich kategoriach wiekowych.  Najmłodsza z augustowskich grup, która wystąpiła na białostockiej scenie to „Trójka” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 . Zespół w składzie: Melania Nikolopulou, Błażej Czarniecki (śpiew), Martyna Ulikowska (śpiew, flet poprzeczny), Justyna i Patrycja Bożewicz (śpiew , flety proste), Jakub Młodzianowski (keyboard) wykonał piosenki „Lenie z Gujany” z repertuaru Małego Voo Voo oraz  „Szybko”-piosenkę skomponowaną przez Elżbietę Granacką. W kategorii zespołów gimnazjalnych Augustów reprezentowany był przez Kavem  Folk Group, zespół instrumentalny, działający od listopada przy Augustowskich Placówkach Kultury. Był to debiut sceniczny tej grupy. Ekipa brawurowo wykonała wiązankę tradycyjnych melodii irlandzkich. Członkami zespołu są: Wiktoria Czaja (skrzypce), Karolina Bućwińska (gitara basowa), Maciej Hołubowicz (akordeon), Kacper Jonik (cajon), Mikołaj Litwińczuk (gitara elektroakustyczna) oraz gościnnie wystąpiła Patrycja Bożewicz (flet prosty). Na konkursie nie zabrakło też augustowskiego, flagowego zespołu, który znany jest mieszkańcom naszego miasta, a nawet kraju. Mowa tu o Augustowskiej Flocie Śpiewającej A-QQ, która wystąpiła w kategorii szkół średnich. A-QQ rozbujało publiczność piosenką „W górę szlaban!” (słowa Agnieszka Osiecka, muzyka Jacek Kleyff) i wprowadziło w miły nastrój utworem „Czasem” ( słowa i muzyka Elżbieta Granacka). Instruktorem wszystkich grup jest pani Elżbieta Granacka.

Jurorzy podkreślili fakt wysokiego poziomu artystycznego laureatów oraz świetnego przygotowania technicznego augustowskich zespołów. Młodym muzykom oraz pani Elżbiecie Granackiej serdecznie gratulujemy zaangażowania i pasji muzycznej życząc dalszych sukcesów.

GALERIA