Jesteś tutaj

KULTURA, TURYSTYKA, SPORT

30/06/2022
Czerwiec obfituje w ciekawe wydarzenia, które odbywać się będą w różnych częściach miasta. Oto przegląd imprez sportowych i wydarzeń kulturalnych w Augustowie! Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Was w tym miesiącu!
23/06/2022
W najbliższy piątek Augustów Summer Start 2K22 czyli koncert z okazji rozpoczęcia wakacji, na którym wystąpią dobrze znani młodzieży w całej Polsce PlanBe i Bracia Kacperczyk. To już druga edycja miejskiego wydarzenia skierowanego wprost do młodych mieszkańców Augustowa. O muzyczny klimat imprezy zadbała grupa „Młodzi Augustowianie”. Startujemy już od 18:00 na plaży miejskiej w Augustowie. Musisz tam być!
21/06/2022
Za nami XIV Otwarte Mistrzostwa Augustowa w Golfie o Puchar Burmistrza. Turniej zorganizowany przez Augustowski Klub Golfa został w formule otwartej, co oznacza że w zawodach wzięli udział najlepsi golfiści z całego regionu. Mistrzem Augustowa w kategorii brutto został Waldemar Dzierżyński (80 uderzeń), a w kategorii netto Adam Zdrodowski (61 uderzeń). Jak co roku, zawody objął honorowym patronatem Burmistrz Augustowa, przyczyniając się tym samym do promocji tego dynamicznie rozwijającego się sportu w naszym regionie.  
Znamy kalendarz imprez na rok 2022 !
10/06/2022
Tego lata czeka nas mnóstwo dobrej zabawy. Urząd Miejski w Augustowie właśnie przedstawił kalendarz imprez na sezon letni. Przed nami wiele imprez sportowych, pikników rodzinnych, ważnych wydarzeń kulturalnych oraz koncertów. Jedno jest pewne. W Augustowie będzie się działo!
09/06/2022
Rowerem bezpiecznie i komfortowo aż do Suwałk! Urząd Marszałkowski właśnie podpisał umowę na zaprojektowanie ścieżki rowerowej. W wydarzeniu udział wziął Burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. Gotowy projekt techniczny pozwoli znaleźć wykonawcę i rozpocząć prace budowlane.
31/05/2022
Każde dziecko uczące się w miejskich szkołach otrzyma szansę na przeżycie przygody i poznanie ważnych augustowskich aktywności. W programie zajęć skierowanych do augustowskich dzieciaków znalazły się spływy kajakowe, zajęcia na nartach wodnych, żeglarstwo i leśna szkoła przetrwania. Projekt w całości finansuje Miasto Augustów.