Jesteś tutaj

Konsultacje rozstrzygnęły. Miasto zbuduje ulicę Arnikową

Konsultacje rozstrzygnęły. Miasto zbuduje ulicę Arnikową

Ulica Arnikowa w planach zagospodarowania przestrzennego znajduje się od lat. Dotychczas spora jej część istniała jednak tylko na papierze. Miasto Augustów pozyskało środki na budowę, której realizacja usprawni komunikację na Wypustach i zmniejszy powstające okresowo zatory. Część mieszkańców obawia się ruchu na nowej ulicy przy ich domach. Podczas konsultacji wyjaśniono, że inwestycję można porównać z wieloma osiedlowymi ulicami wybudowanymi dotychczas przez miasto. Dzięki budowie ruch się usprawni, ale nie będzie przesadnie uciążliwy. Nowa droga będzie jednopasmowa. Obok niej powstanie ścieżka rowerowa, chodnik oraz nowe nasadzenia zieleni.

Wspólna decyzja

Na spotkaniu, na którym dyskutowano o inwestycji, mieszkańcy mieli możliwość wyrażenia swoich opinii. Burmistrz podkreślił, że zdrowie i bezpieczeństwo augustowian jest najważniejsze, a nowa ulica poprawi bezpieczeństwo i usprawni komunikację. Za budową drogi opowiada się wielu mieszkańców, którzy widzą w niej szansę na komfortowy dojazd do swoich domów.

Podjęto ostateczną decyzję - nowy odcinek Arnikowej powstanie. Droga połączy się z ulicą Obrońców Westerplatte, a to otworzy dzielnicę Wypusty i poprawi komunikację w mieście.

- Budowa ulicy Arnikowej to inwestycja ważna dla dzielnicy Wypusty, ale także dla mieszkańców całego Augustowa. Konsultacje społeczne udowodniły, że mieszkańcy chcą rozwoju i aktywnie uczestniczą w kształtowaniu przyszłości swojego otoczenia. Rozumiem obawy części augustowian, ale jestem przekonany, że ulica usprawni codzienne funkcjonowanie. Dzięki niej przemieszczanie się będzie sprawniejsze, łatwiej będzie także dojechać oraz wyjechać z Wypustów, a to wprost przekłada się na bezpieczeństwo. Mówimy o inwestycji, na którą mamy pozyskane ogromne środki zewnętrzne, których nie możemy wykorzystać na inne przedsięwzięcia - mówi Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

 

Nowe miejsce rekreacji

Ulica Arnikowa to nie tylko usprawnienie ruchu samochodowego. Dzieci będą mogły jeździć na rolkach i rowerach po bezpiecznej ścieżce, dorośli zyskają kolejne miejsce na miłe spacery w zielonym otoczeniu. Miasto pozyskało 10 milionów złotych dofinansowania. Chodniki, nasadzenia i energooszczędne oświetlenie LED stworzą estetyczne i nowoczesne otoczenie.

Przetarg na budowę ulicy powinien zostać ogłoszony w najbliższych tygodniach. Wyłoniony wykonawca będzie miał rok na wykonanie prac.

 

 

GALERIA